Chess

World Youth Chess Championship 2009, Kemer-Antalya, Turkey

First list of participants includes over 2000 players

The World Youth Chess Championship 2009 (under 8, under 10, under 12, under 14, under 16 and under 18 years old – open and girls) will take place in Kemer Antalya, Turkey, between November the 11th, 2009 and November the 23th, 2009.

The initial number of players and coaches that are going to be present at the World Youth Chess Championship 2009 (Turkey) is over 2000. The number is similar to the participants in the 2007 WYCC, while it is an increase to the 2008 WYCC, where the number of players and accompanying persons was a little over 1000.

In the U18 section the field is headed by IM Sasa Martinovic (ELO 2525) and GM Ioan-Cristian Chirila (ELO 2504), the young hopes of Croatian and Romanian chess. Favorites in the U16 section are GM Nils Grandelius (ELO 2515) and GM Samvel Ter-Sahakyan (ELO 2480). One of the clear favorites in the U14 section is IM Nijat Abasov (ELO 2525).

Among the girls, WGM Jovana Vojinovic is heading the U18 field, while among top seeded in the U16 section are IM Lisa Schut and WIM Padmini Rout. The U14 section has WFM Marsel Efroimski and WFM Katrine Tjølsen.

Famous coach names include GM David Arutinian, FM Michael Bucher, GM Artur Jussupow, GM Goran Dizdar, GM Nenad Fercec, GM Tomas Likavsky, GM Jaoyson Gonzales, etc.

Scroll down for the first full list of participants by country.

world youth chess championship 2009

Around the playing hall of the World Youth Chess Championship

world youth chess championship 2009

The playing hall of the WYCC 2009

1 AUS Koh Clarise U-12 Girls

2 AUS Koh Cedric U-12 Open

3 AUS Eunice Koh Personal acc.

4 AUS Chibnall Alana U-18 Girls

5 AUS Guo Emma 1845 U-14 Girls

6 AUS Webb Liddle Miranda U-16 Girls

7 AUS Smirnov Anton U-8 Open

8 AUS Vladimir Smirnov Personal acc.

9 AUS Gray Callum U-10 Open

10 AUS Tracy Gray Personal acc.

11 AUS Cheng Bobby 2103 U-12 Open

12 AUS Frank Cheng Personal acc.

13 AUS Yuan Yi 2010 U-14 Open

14 AUS Qi-Fang Shen Personal acc.

15 AUS Tan Justin 1885 U-16 Open

16 AUS Wendy Tan Personal acc.

17 AUS Schon Eugene 2186 U-18 Open

18 AUS Kerry Lyall Personal acc.

19 GM AUS Arutinian David Coach

20 AUS Pretorius Jana U-12 Girls

21 AUS Jan Pretorius Personal acc.

22 AUS Simmonds Leteisha U-14 Girls

23 AUS Tania Simmonds Personal acc.

24 AUS Oliver Tamzin 1782 U-18 Girls

25 AUS Jenni Oliver Personal acc.

26 AUS Tony Oliver Personal acc.

27 AUS Gary Lane Personal acc.

28 GM AUS Ketevan Arakhamia Personal acc.

29 FM SUI Bucher Michael 2268 Invited Coach

30 GM SUI Jussupow Artur 2570 Coach

31 IM SUI Vuilleumier Alexandre 2304 Coach

32 SUI Gaehwiler Gabriel 2247 U-16 Open

33 SUI Georgiadis Nico 2085 U-14 Open

34 SUI Welch Fabian U-12 Open

35 SUI Rindlisbacher Lars 2070 U-14 Open

36 SUI Studer Noel 1968 U-14 Open

37 SUI Rindlisbacher Jan 2100 U-16 Open

38 SUI Tordeur Jonathan 2065 U-16 Open

39 SUI Skouvaklis Alexis 2018 U-14 Open

40 SUI Skouvaklis Marc Personal acc.

41 SUI Grandadam Claude Personal acc.

42 SUI Grandadam Nicolas 2165 U-16 Open

43 SUI Grandadam Patrik 2066 U-14 Open

44 SUI Hofmann Colin U-8 Open

45 SUI Hofmann Martial Personal acc.

46 SUI Hofmann Sabine Personal acc.

47 AUT Ribli Zoltan Coach

48 AUT Herwig Pilaj Coach

49 AUT Manfred Bauer Head of Delegation

50 AUT Christin Anker U-16 Girls

51 AUT Eva Wunderl U-16 Girls

52 AUT Benesch Christian Personal acc.

53 AUT Benesch Julian U-8 Open

54 AUT Martin-Christian Huber U-12 Open

55 AUT Christian Huber Personal acc.

56 AUT Meszaros Toma Personal acc.

57 AUT Meszaros Florian U-10 Open

58 AUT David Pernsteiner U-8 Open

59 AUT Christian Pernsteiner Personal acc.

60 AUT Ly Daniel 1781 U-14 Open

61 AUT Binder Michael 2174 U-18 Open

62 AUT Kessler Luca 1928 U-12 Open

63 AUT Menezes Christoph U-14 Open

64 AUT Uksini Zekirja Personal acc.

65 AUT Uksini Bardyl U-8 Open

66 AUT Nagy Andrea U-14 Girls

67 AUT Bauer Marie-Christine 1910 U-16 Girls

68 AUT Hapala Elisabeth U-16 Girls

69 USA VIGNA ZEHRA Personal acc.

70 USA VIGNA LIZA U-8 Girls

71 USA WANG OU Personal acc.

72 USA WANG ANNIE U-8 Girls

73 USA ZENG QIANG Personal acc.

74 USA ZENG WINSTON U-8 Open

75 USA ADELBERG SARAJANE Personal acc.

76 USA ADELBERG DAVID 2158 U-14 Open

77 USA KRISHNAN VISWANATHAN Personal acc.

78 USA KRISHNAN VARUN 2061 U-12 Open

79 USA LIAO SHELDON Personal acc.

80 USA LIAO SIMONE U-10 Girls

81 USA LIN YUAN-JING Personal acc.

82 USA LIN DACHEY 1759 U-10 Open

83 USA MATLIN DIANA Personal acc.

84 USA MATLIN ANNA 1866 U-14 Girls

85 USA PALATNIK SAM Personal acc.

86 USA MOON RYAN 2228 U-14 Open

87 USA NG GENE Personal acc.

88 USA NG ANDREW 2113 U-16 Open

89 USA PAMATMAT STEPHEN Personal acc.

90 USA PAMATMAT JAROD 2008 U-12 Open

91 USA SHEN DONGMING Personal acc.

92 USA SHEN ARTHUR 2033 U-12 Open

93 USA BROWN WILLIAM JAMES Personal acc.

94 USA BROWN MICHAEL 2037 U-12 Open

95 USA VASUDEVA TARUN Personal acc.

96 USA VASUDEVA TANUJ U-8 Open

97 USA HE FRANK CHENG Personal acc.

98 USA CAI YAN Personal acc.

99 USA HE TOMMY 1673 U-10 Open

100 USA CHAWLA SANJEEV Personal acc.

101 USA CHAWLA ALISHA U-8 Girls

102 USA ROZOVSKY NATALYA Personal acc.

103 USA ROZOVSKY DANIEL U-14 Open

104 USA FINNEY STUART 1985 U-14 Open

105 USA GETZ DEREN Personal acc.

106 FM USA GETZ ALEC 2234 U-16 Open

107 USA GRIGORIEV ROMAN Personal acc.

108 USA GUREVICH-GRIGORIEV DANIEL 1942 U-12 Open

109 USA KATS MIKHAIL Personal acc.

110 USA KATS ALENA U-14 Girls

111 USA PALAKOLLU CHAKRAVARTHY Personal acc.

112 USA CHUKKA SUDHAMAYEE Personal acc.

113 USA PALAKOLLU SAMVARTH SAI Personal acc.

114 USA PALAKOLLU SAMITHRA U-8 Girls

115 USA KHODARKOVSKY MICHAEL Head of Delegation

116 USA FRIEDMAN AVIV Personal acc.

117 USA AMBARTSOUMIAN ARMEN Personal acc.

118 USA FEDOROWICZ JOHN Personal acc.

119 WFM USA MARSHALL ABBY 2171 U-18 Girls

120 USA CHIANG DAVID Personal acc.

121 WCM USA CHIANG SARAH 1674 U-12 Girls

122 USA CHIANG JONATHAN 1623 U-10 Open

123 USA EDWARDS CENCERIA Personal acc.

124 USA ROBINSON DARRIAN U-16 Girls

125 LUX Blond-Hanten Elsa U-8 Girls

126 LUX Blond Vincent Invited Coach

127 LUX Hanten Carole Personal acc.

128 LUX Biryukov Alice U-12 Girls

129 LUX Meisch Tanguy U-14 Open

130 LUX Pataki Zemplen 1544 U-16 Open

131 LUX Sylvie Meisch Personal acc.

132 BEL Capone Nicola 1794 U-10 Open

133 BEL Capone Angelo Personal acc.

134 BEL Wertz Clara U-12 Girls

135 BEL Wertz Günther Personal acc.

136 BEL Faymonville Maxime U-12 Girls

137 BEL Faymonville Rainer Personal acc.

138 BEL Baekelant Eva 1944 U-14 Girls

139 BEL Baekelant Ronny Personal acc.

140 BEL Barbier Wiebke 1927 U-18 Girls

141 BEL Barbier Wim Personal acc.

142 BEL Gombosuren Kristina U-8 Girls

143 BEL Norovsambuu Gombosuren Personal acc.

144 BEL Gombosuren Nymka Personal acc.

145 BEL Gombosuren Son Personal acc.

146 BEL Verstraeten Iris U-10 Girls

147 BEL Verstraeten Rein U-14 Open

148 BEL Vestraeten Johan Personal acc.

149 BEL Rasquinet Nathan U-8 Open

150 BEL Rasquinet Arnaud Personal acc.

151 BEL Larmuseau Maarten 1993 U-18 Open

152 BEL Logie Dimitri Personal acc.

153 BEL Sonntag Hans-Hubert Personal acc.

154 IM ITA BORGO GİULİO 2433 Head of Delegation

155 ITA MOGRANZİNİ ROBERTO Personal acc.

156 ITA FİERRO BAQUERO MARTHA Personal acc.

157 ITA TESTA ADRIANO 2142 U-16 Open

158 ITA FRANCO LAURA Personal acc.

159 ITA CASOLİNO (FATHER) Personal acc.

160 ITA CASOLINO ROSAMARIA 1826 U-16 Girls

161 ITA FORNO ROBERTO Personal acc.

162 ITA FORNO DIEGO U-10 Open

163 ITA DI NEZIO TOMMASO U-8 Open

164 ITA Dİ NEZİO FABRİZİO Personal acc.

165 ITA CODENOTTI MARCO 2117 U-12 Open

166 ITA CODENOTTİ BRUNO Personal acc.

167 ITA BALZANO FILLI 1727 U-14 Girls

168 ITA BALZANO ALDO Personal acc.

169 ITA GUECİ ALBERTO Personal acc.

170 ITA GUECI TEA U-10 Girls

171 ITA GUECI LAURA U-12 Girls

172 ITA BOSCOLO GİUSEPPE MENEGUOLO Personal acc.

173 ITA CROSARA IRİS Personal acc.

174 ITA BOSCOLO FEDERICO 1973 U-14 Open

175 ITA DE FILOMENO SIMONE U-18 Open

176 ITA Mannori Giampaolo Personal acc.

177 ITA BRUNELLO MARINA U-18 Girls

178 ITA Raffaella Farronato Personal acc.

179 ITA BUFFA ANASTASIA U-8 Girls

180 ITA Emanuele Vesce U-12 Open

181 ITA Sandra Chini Personal acc.

182 ITA Marialuisa Beghella Bartoli Personal acc.

183 ITA Giorgio Salbaroli Personal acc.

184 ITA Movileanu Daniela U-14 Girls

185 ITA Movileanu Mother Personal acc.

186 ITA BISI RICCARDO U-10 Open

187 ITA BISI SAMUELE U-14 Open

188 ITA Bisi Daniele Personal acc.

189 ITA Ligia Florez Aristizabal Mercedes Personal acc.

190 HUN JUHASZ Kristof 2268 U-16 Open

191 IM HUN BOKROS Albert 2501 Invited Coach

192 HUN CSETNEKI Mark 1554 U-8 Open

193 HUN CSETNEKI Andrea Personal acc.

194 HUN VARGA Melinda 1690 U-12 Girls

195 HUN KABAI Zsuzsanna 2062 U-14 Girls

196 HUN PAPP Petra 2159 U-16 Girls

197 HUN BEA Boglarka 2055 U-14 Girls

198 HUN RUCK Robert 1704 U-10 Open

199 HUN GYOROK Mariann Personal acc.

200 HUN TESIK Csaba 2172 U-14 Open

201 IM HUN BALOG Imre 2453 U-18 Open

202 HUN ANTAL Tibor Kende 2155 U-12 Open

203 HUN CSOM Istvan 2437 Coach

204 HUN VALYI Blanka Borbala 1423 U-10 Girls

205 HUN VALYI Adel Anna 1644 U-12 Girls

206 HUN DR VALYI Peter Personal acc.

207 HUN MOLNAR-SASKA Zsófia 0 U-8 Girls

208 HUN MOLNAR-SASKA Zoltan 1719 U-10 Open

209 HUN MOLNAR-SASKA Gabor Personal acc.

210 WFM HUN DUDAS Eszter 2141 U-18 Girls

211 HUN DUDAS Szilvia 1795 U-16 Girls

212 HUN DUDAS Csaba Personal acc.

213 CZE Janska Jitka U-10 Girls

214 CZE Hatasova Michaela 1547 U-12 Girls

215 CZE Zavadilova Karolina 1746 U-14 Girls

216 WFM CZE Olsarova Karolina 2151 U-16 Girls

217 WFM CZE Havlikova Kristyna 2161 U-18 Girls

218 CZE Marek Matyas 1747 U-10 Open

219 CZE Pavelek Tomas 1945 U-12 Open

220 CZE Rubes Jan 2041 U-14 Open

221 CZE Bures Jaroslav 2259 U-16 Open

222 IM CZE Krejci Jan 2453 U-18 Open

223 IM CZE Jasny Stanislav 2364 Invited Coach

224 CZE Tomas Bujnosek 1894 U-14 Open

225 KM CZE Kriebel Tadeas 2173 U-14 Open

226 CZE Pychova Nela U-10 Girls

227 CZE Chlebek Jan U-8 Open

228 CZE Mr. Jansky Personal acc.

229 CZE Mrs. Markova Personal acc.

230 ISR Beker Ziv U-10 Open

231 ISR Beker Eliezer Personal acc.

232 ISR Shteinberg Arcady Personal acc.

233 ISR Steinberg Nitzan 2044 U-12 Open

234 ISR Boruchovski Gil Personal acc.

235 ISR Boruhovski Avital U-12 Open

236 ISR Reshef Omer U-12 Open

237 ISR Reshef Nir Personal acc.

238 ISR Blumkin Natan Personal acc.

239 ISR Mindlin Alon 2006 U-14 Open

240 ISR Mashiah-Ravski Ranit Personal acc.

241 ISR Ravski Nir U-12 Girls

242 IM ISR Berkovich Mark 2420 Head of Delegation

243 ISR Rodshtein Maxim Personal acc.

244 WFM ISR Efroimski Marsel 2066 U-14 Girls

245 ISR Botvinnik Ilia Personal acc.

246 ISR Raznikov Alexander Personal acc.

247 ISR Ben Artzi Ido U-16 Open

248 ISR Givon Asaf U-16 Open

249 ISR Shklovsky Vladi Personal acc.

250 ISR Erenberg Ariel U-8 Open

251 ISR Erenberg Shmuel Personal acc.

252 ISR Tamir Nabaty 2515 U-18 Open

253 ISR Raznikov Dani 2270 U-16 Open

254 ISR Baron Tal 2410 U-18 Open

255 CYP Bryan Mark U-18 Open

256 CYP Bryan Annett Invited Coach

257 NOR Tari Siamak Personal acc.

258 NOR Tari Aryan 1901 U-10 Open

259 NOR Flermoen Martin Personal acc.

260 NOR Flermoen Peter 2027 U-14 Open

261 NOR Olsen Per Freddy Personal acc.

262 FM NOR Urkedal Frode Olav Olsen 2333 U-16 Open

263 NOR Haukenes Anne Lise Personal acc.

264 NOR Haukenes Alise U-14 Girls

265 NOR Stokke Kjetil Personal acc.

266 NOR Løvik Lasse Østebø 2296 U-18 Open

267 NOR Hauge Jannicke Personal acc.

268 NOR Hauge Ane Sofie Personal acc.

269 NOR Claussen Tormod Personal acc.

270 NOR Hauge Lars Oskar U-12 Open

271 NOR Jacobsen Caroline Beer U-12 Girls

272 NOR Jacobsen Carsten Beer Personal acc.

273 NOR Jacobsen Ingrid Elise Jørgensen Personal acc.

274 NOR Wold Bjørn Coach

275 NOR Haug Marianne Wold 1987 U-18 Girls

276 WFM NOR Tjølsen Katrine 2160 U-16 Girls

277 CAN Liu Jiaxin 0 U-8 Girls

278 CAN Jin Daxin Personal acc.

279 CAN Liu Deqing Personal acc.

280 CAN Giblon Melissa 0 U-10 Girls

281 CAN Giblon Rebecca 0 U-12 Girls

282 CAN Giblon Andrew Personal acc.

283 wc CAN Botez Alexandra Valeria 0 U-14 Girls

284 CAN Botez Andrei Head of Delegation

285 CAN Kagramanov Dalia 1835 U-16 Girls

286 CAN Medvedev Genadi Personal acc.

287 CAN Du Jasmine (Yaoshen) 0 U-18 Girls

288 CAN Lam Karen 0 U-16 Girls

289 CAN Wong Yuk Oi Personal acc.

290 CAN Wan Kevin 0 U-8 Open

291 CAN Wan Minjun Personal acc.

292 CAN Kong Dezheng 0 U-10 Open

293 CAN Kong Yibin Personal acc.

294 CAN Feng Baoguang Personal acc.

295 CAN Wang Richard 2068 U-12 Open

296 CAN Chen Xinmei Personal acc.

297 CAN Kaminski Thomas 2106 U-14 Open

298 CAN Kaminski Victor 2245 U-18 Open

299 CAN Szalay Karoly 2102 U-16 Open

300 CAN Szabo Charles Personal acc.

301 CAN He Lianhua Personal acc.

302 CAN Zhang Yuanchen 0 U-8 Open

303 CAN Zhang Jian Personal acc.

304 CAN Graif William 0 U-10 Open

305 CAN Sherman Graif Elizabeth Press

306 CAN Qian Kai (Jack) 0 U-12 Open

307 CAN Qian Lian Min Personal acc.

308 CAN Zhang David 2002 U-14 Open

309 CAN Zhang Yiqun Personal acc.

310 CAN Itkin David 0 U-14 Open

311 CAN Itkine Victor Personal acc.

312 CAN Itkina Rina Personal acc.

313

314 m CAN Samsonkin Artiom 2391 Invited Coach

315 CAN Wang Jesse 2030 U-16 Open

316 f CAN Hansen Eric 2411 U-18 Open

317 m SRB Perunovic Miodrag 2439 Coach

318 CAN Me Kevin 2119 U-18 Open

319 SIN Shankar Neha U-10 Girls

320 SIN Shankar Rajani Personal acc.

321 SIN Balasubramanian Shankar Personal acc.

322 SIN Ho En Ying Michelle U-12 Girls

323 SIN Ho En Huei Danielle U-14 Girls

324 SIN Lim Joyce Personal acc.

325 SIN Neo Xiuwen Christabel U-16 Girls

326 SIN Tan Lay Hoon Personal acc.

327 SIN Lee Qing Aun U-8 Open

328 SIN Lee Chien Earn Personal acc.

329 SIN Lim Peck Seah Personal acc.

330 SIN Iskandar Bin Abdullah U-14 Open

331 SIN Chua Zheng Yuan Terry U-16 Open

332 SIN Ow Jun Wai Ryan U-8 Open

333 SIN Heng Quek Kwee Personal acc.

334 SIN Liu Yong Kang Samuel U-12 Open

335 SIN Chan Soek Wah Cindy Personal acc.

336 SIN Liu Chin Lung Personal acc.

337 SIN Yick Benjamin Oliver U-10 Open

338 SIN Lim Ying Ying Personal acc.

339 SIN Rujok Najwa Jia Hui U-14 Open

340 SIN Lim Kim Yen Agnes Personal acc.

341 SIN Yong Han Shawn U-14 Open

342 SIN Lee Hong Hee Personal acc.

343 SIN Lee Kai Jie Edward U-12 Open

344 SIN Lee Mui Sim Angeline Personal acc.

345 SIN To be Advised To be Advised Invited Coach

346 SIN To be Advised To be Advised Coach

347 BLR KRAUCHANKA YULIYA U-8 Girls

348 BLR STSEPKINA KATSIARYNA U-10 Girls

349 BLR UZLAVATAYA ANHELINA U-12 Girls

350 BLR KALIADZICH MARYIA 1801 U-14 Girls

351 BLR REVO TATSIANA 1980 U-16 Girls

352 BLR ZIAZIULKINA NASTASSIA 2101 U-18 Girls

353 BLR ZIAZIULKIN PAVEL U-8 Open

354 BLR SHEREMET ANTON 1830 U-10 Open

355 BLR TERZI ALIAKSEI 1806 U-12 Open

356 BLR BIAZLIUDAU STANISLAU U-14 Open

357 FM BLR KOVALEV VLADISLAV 2307 U-16 Open

358 BLR KACHEYEU ALIAKSANDR 2237 U-18 Open

359 BLR KAZAKOVA KSENIYA U-12 Girls

360 BLR MORHAYENKA KATSIARYNA 1893 U-16 Girls

361 BLR NIKITSENKA MIKHAIL 1738 U-10 Open

362 BLR KLACHKOU TSIMAFEI U-10 Open

363 BLR ZMUSHKO PILIP 1729 U-12 Open

364 BLR PALESHCHUK DZMITRY 2234 U-18 Open

365 BLR BOUGRIM GEORGIJ Invited Coach

366 BLR KLOTCHKOV ANDREI Personal acc.

367 BLR NIKITSENKA ULADZIMIR Personal acc.

368 BLR ZMUSHKO Aliaksandr Personal acc.

369 BLR STSEPKINA HALINA Personal acc.

370 BLR SHEREMET STANISLAV Personal acc.

371 BLR MERIBANOV SIMEON Personal acc.

372 BLR VAITSIAKHOUSKI YAUHENI U-10 Open

373 BLR VAITSIAKHOUSKI SIARHEI Personal acc.

374 JPN Abe Mahiro 1832 U-12 Open

375 JPN Abe Chikako Personal acc.

376 ENG Wang Xingliang Anna U-10 Girls

377 ENG Wang Hui Personal acc.

378 ENG Haria Ravi Jatin 1828  U-10 Open

379 ENG Haria Sonal Personal acc.

380 ENG Adair James Robert 2138 U-18 Open

381 ENG Adair Andrew Franz Personal acc.

382 ENG Bowler James Peter 1685  U-12 Open

383 ENG Bowler Andrew Miles Personal acc.

384 ENG Jain Radha 1865   U-14 Girls

385 ENG Jain Manu Personal acc.

386 ENG Ynojosa Aponte Felix Jose 2197   U-14 Open

387 ENG Zhou Yang-Fan 2291 U-16 Open

388 ENG McDonald Neil Coach

389 ENG Rendle Thomas Edward Coach

390 ENG Cooper Lawrence Coach

391 ENG Purland Peter Head of Delegation

392 ENG Bogoda Nathasha U-12 Girls

393 ENG Stepanyan Astghik U-16 Girls

394 ENG Hale Katherine U-18 Girls

395 NZL Halim Shuhaimi Nurul Farhana U-8 Girls

396 NZL Halim Shuhaimi Nurul Izzah U-10 Girls

397 NZL Alias Norhayati Personal acc.

398 NZL Yeop Johari Halim Shuhaimi Personal acc.

399 NZL Ansell Alan 1989 U-12 Open

400 NZL Ansell John Invited Coach

401 NZL Ansell Susan Personal acc.

402 SWE Agrest Inna 2120 U-18 Girls

403 IM SWE Grandelius Nils 2515 U-16 Open

404 SWE Hänninger Simon 2167 U-18 Open

405 SWE Agrest Evgenij Invited Coach

406 SWE Agrest Anton 1784 U-12 Open

407 CRO Havas Janko 2086 U-16 Open

408 CRO Havas Visnja Personal acc.

409 CRO Samardzic Ivan Personal acc.

410 CRO Samardzic Nikola 1695 U-12 Open

411 CRO Cvitan Ena U-8 Girls

412 CRO Cvitan Iva Personal acc.

413 CRO Grgic Neomi 1656 U-12 Girls

414 CRO Grgic Rudjero Personal acc.

415 CRO Zeljko Mitrovic Personal acc.

416 CRO Vujnovic Patricija 1863 U-14 Girls

417 CRO Lisac Tihana 1788 U-16 Girls

418 CRO Deur Zrinka 2072 U-18 Girls

419 IM CRO Martinovic Sasa 2525 U-18 Open

420 GM CRO Dizdar Goran 2563 Coach

421 GM CRO Nenad Fercec 2463 Coach

422 IM CRO Nenad Doric 2356 Coach

423 CRO Tomulic Teo 1622 U-10 Open

424 CRO Tomulic Aleksandar Personal acc.

425 CRO Tomulić Vesna Personal acc.

426 CRO Blazeka Mihaela U-10 Girls

427 CRO Blazeka Matej 2072 U-14 Open

428 CRO Blazeka Djuro Personal acc.

429 - ARM Yeghiazaryan Yelena - U-8 Girls

430 - ARM Asatryan Sona - U-10 Girls

431 - ARM Ghukasyan Siranush - U-12 Girls

432 - ARM Azizbekyan Arpi - U-14 Girls

433 - ARM Shakryan Zozan 1973 U-16 Girls

434 - ARM Mnatsakanyan Diana 1982 U-18 Girls

435 - ARM Harutyunyan Arman - U-10 Open

436 - ARM Harutyunyan Tigran 1915 U-12 Open

437 - ARM Gabuzyan Hovhannes 2180 U-14 Open

438 - ARM Petrosyan Tigran S. 2073 U-16 Open

439 IM ARM Hovhannisyan Robert 2448 U-18 Open

440 ARM Akopov Roman Coach

441 - ARM Ivanyan Ani - U-10 Girls

442 - ARM Gevorgyan Maria 1829 U-16 Girls

443 - ARM Petrosyan Arman 1664 U-10 Open

444 - ARM Mkrtchyan Mikayel - U-10 Open

445 - ARM Manukyan Artyom - U-10 Open

446 - ARM Aghadjanyan Arsen - U-12 Open

447 CM ARM Grigoryan Karen H. 2254 U-14 Open

448 - ARM Manukyan Sargis A. 1945 U-14 Open

449 GM ARM Ter-Sahakyan Samvel 2480 U-16 Open

450 - ARM Baghdasaryan Vahe 2275 U-16 Open

451 - ARM Stamboltsyan Sargis 2057 U-16 Open

452 ARM Tiraturyan Davit 2158 U-18 Open

453 ARM Petrosyan Manuel U-12 Open

454 ARM Mkrtchyan Ruben Personal acc.

455 ARM Ivanyan Artur Personal acc.

456 ARM Aghadjanyan Boris Personal acc.

457 ARM Manukyan Petros Personal acc.

458 - ARM Hayrapetyan Vladimir 2198 Invited Coach

459 ARM Yegiazaryan Arsen Coach

460 ISL Gudmundsdottir Geirthrudur 1794 U-16 Girls

461 ISL Finnbogadottir Tinna 1710 U-18 Girls

462 ISL Hjaltason Karl G Personal acc.

463 ISL Gautason Kristofer U-12 Open

464 GM ISL Olafsson Helgi Invited Coach

465 ISL Karlsson Mikael U-14 Open

466 ISL Kristinsson Bjarni J 2018 U-18 Open

467 LAT Golubeva Marija U-8 Girls

468 LAT Shirokovs Jevgenijs U-10 Open

469 LAT Gordievich Larisa U-12 Girls

470 WFM LAT Ni Viktorija 2151 U-18 Girls

471 LAT Orlina Laura U-14 Girls

472 LAT Kane Marta U-16 Girls

473 LAT Turko Arsenijs U-8 Open

474 LAT Turko Antons U-14 Open

475 LAT Kantans Toms 2209 U-16 Open

476 LAT Reimanis Ritvars 2158 U-18 Open

477 LAT Daskevics Vadims Invited Coach

478 LAT Makukins Maksims U-10 Open

479 LAT Makukins Sergejs Personal acc.

480 LAT Voldemars Rafails U-8 Open

481 LAT Ludmila Macko Personal acc.

482 LAT Voronova Tatjana coach

483 LAT Batashevs Arsens U-8 Open

484 LAT Zhiļjaevs Deniss Personal acc.

485 LAT Zhiljaeva Veronika U-10 Girls

486 LAT Golubeva Ļubova Personal acc.

487 LAT Shirokova Vera Personal acc.

488 LAT Golubeva Natalija U-10 Girls

489 WLS Owens Megan 1738 U-14 Girls

490 WLS Owens Susan Invited Coach

491 LTU Simaite Meida 0 U-8 Girls

492 LTU Meskenaite Rugile 0 U-10 Girls

493 LTU Vaicekauskaite Aiste 0 U-12 Girls

494 LTU Lepeskaite Migle 1793 U-14 Girls

495 LTU Batkovskyte Dominyka 2006 U-16 Girls

496 LTU Laurusaite Brigita 2069 U-18 Girls

497 LTU Vaitkevicius Paulius 0 U-8 Open

498 LTU Vaitkevicius Povilas Personal acc.

499 LTU Vicas Marijus 1832 U-12 Open

500 LTU Vicas Giedrius Personal acc.

501 LTU Laurusas Tomas 2115 U-14 Open

502 LTU Setkauskas Vaidas 2186 U-16 Open

503 FM LTU Narmontas Matas 2384 U-18 Open

504 LTU Narmontas Raimondas 2158 Coach

505 FRA AFLALO Sophie 2005 U-14 Girls

506 FRA AFLALO Isabelle Personal acc.

507 FRA BELLAICHE Elise 1823 U-12 Girls

508 FRA BELLAICHE Corinne Personal acc.

509 FRA BROLY Mathilde U-10 Girls

510 FRA BROLY Véronique Personal acc.

511 FRA CHUNG Mathilde U-10 Girls

512 FRA CHUNG Beatrice Personal acc.

513 FRA EID Maha 1964 U-14 Girls

514 FRA EID Habiba Personal acc.

515 WFM FRA HAUSSERNOT Cécile 1995 U-12 Girls

516 FRA HAUSSERNOT Charles Personal acc.

517 FRA LAMARD Guillaume 2101 U-12 Open

518 FRA LAMARD Jean-Luc Personal acc.

519 FM FRA SONG Julien 2319 U-16 Open

520 FRA SOCHACKI Christophe 2274 U-16 Open

521 FRA OLLIER Pablo 2226 U-18 Open

522 FRA OLLIER Betty Personal acc.

523 FRA RAMBALDI Francesco U-10 Open

524 FRA RAMBALDI Ettore Personal acc.

525 FRA REY Gaetan U-10 Open

526 FRA REY Valérie Personal acc.

527 FRA TROUVE Guillaume U-8 Open

528 FRA TROUVE David Personal acc.

529 FM FRA DEMUTH Adrien 2339 U-18 Open

530 FRA GIROYAN Gary 2202 U-14 Open

531 FRA BELLAHCENE Bilel 1973 U-12 Open

532 FM FRA MOUSSARD Jules 2292 U-14 Open

533 FRA RICHARD Emma 2091 U-18 Girls

534 FRA NEUHAUSER Salomé 2021 U-16 Girls

535 FRA BERTHELOT Yannick Coach

536 FRA MORET Vincent Coach

537 FRA DEGRAEVE Jean-Marc Coach

538 FM FRA LAGARDE Maxime 2352 U-16 Open

539 FRA ETCHEGARAY Patrice Coach

540 FRA HAUCHARD Arnaud Coach

541 FRA FLEAR Christine Coach

542 FRA RIFF Jean-Noël Coach

543 ALG Rania Nassr U-8 Girls

544 ALG Amina Maouchi U-10 Girls

545 ALG Rizlène Banat 1542 U-12 Girls

546 ALG Feriel Lalaoui U-14 Girls

547 wf ALG Sabrina Latrèche 1964 U-16 Girls

548 wf ALG Amira Hamza 1890 U-18 Girls

549 ALG Chaker Gheloudji U-8 Open

550 ALG Mohamed Arezki Nacer U-10 Open

551 ALG Abderrahim Bouhadi U-12 Open

552 ALG Ali Nassr 1822 U-14 Open

553 ALG Said Medjkouh U-16 Open

554 ALG Mahfoud Oussedik U-18 Open

555 ALG Meriem Bouzari U-12 Girls

556 ALG Abdelkrim Yahiaoui Invited Coach

557 ALG Nacer Fatiha Ghimouz Personal acc.

558 ALG Banat Djamila Hamama Personal acc.

559 ALG Nadir Nacer Personal acc.

560 BAH Karelina-Major Polina U-8 Girls

561 BAH Karelina-Major Svitlana Coach

562 BAH Millar Sophia U-8 Girls

563 BAH Millar Pamela Head of Delegation

564 WG EGY Mona Khaled 2090 U-16 Girls

565 EGY Elansary Eman 1926 U-18 Girls

566 EGY Nader Mohamed 2044 U-16 Open

567 IM EGY Wageih Kareim 2324 U-18 Open

568 EGY Ameir Moheb 2094 U-16 Open

569 CM EGY Hesham Abde Rahman 2151 U-18 Open

570 FM EGY Wagdy Andro 1910 U-12 Open

571 IM EGY Hifny Maher 2260 Invited Coach

572 EGY Elkharsety Emad Coach

573 EGY Saad Adel Personal acc.

574 EST OLDE Grete U-8 Girls

575 EST OLDE Margareth U-10 Girls

576 EST BROKKO-OLDE Margit Personal acc.

577 EST SAGADIJEVA Anna 2042 U-12 Girls

578 EST KORBAN Katrina 1751 U-14 Girls

579 EST CHUKAVIN Kirill U-8 Open

580 EST HAAVAMÄE Henrik U-12 Open

581 EST TRUUS Tõnu Coach

582 EST ABOZENKO Georg 1802 U-14 Open

583 EST RUMJANTSEV Jevgeni 2039 U-18 Open

584 EST TÕNSO Tõnu Personal acc.

585 EST TÕNSO Liina U-8 Girls

586 EST LIEBERT Erwin U-10 Open

587 EST LIEBERT Kalle Personal acc.

588 FIN Bicer Marjo Personal acc.

589 FIN Bicer Sena Aksel 1733 U-12 Open

590 FIN Matikainen Minna Personal acc.

591 FIN Lappalainen Matias 1829 U-12 Open

592 FIN Freling Dana Personal acc.

593 FIN Saavalainen Ellis U-12 Open

594 FIN Hallman Valo U-8 Open

595 FIN Olander Aleksi 1896 U-16 Open

596 FIN Norri Roger 1896 U-18 Open

597 FIN Salo Matti Personal acc.

598 FIN Ebeling Gabriela U-12 Girls

599 FIN Ebeling Daniel 1947 U-14 Open

600 FM FIN Ebeling Mika 2246 Invited Coach

601 FIN Zhou Qiyu U-10 Girls

602 FIN Yu Changrong Personal acc.

603 FIN Zhou Jiehan Personal acc.

604 FIN Linden Lari 1854 U-16 Open

605 FIN Mustonen Päivi Personal acc.

606 FIN Niemelä Pasi Personal acc.

607 FIN Ebeling Mariela U-8 Girls

608 FIN Ebeling Mikaela U-10 Girls

609 FIN Ebeling Sari Personal acc.

610 IRL O Murchadha Oissine U-14 Open

611 IRL Karoli Tibor Coach

612 VIE PHAM THANH PHUONG THAO U-10 Girls

613 VIE PHAM VU LINH CHI U-8 Girls

614 WFM VIE NGUYEN THI MAI HUNG 2213 U-16 Girls

615 VIE NGUYEN HOANG VIET HAI U-8 Open

616 FM VIE TRAN MINH THANG U-10 Open

617 FM VIE TRAN TUAN MINH 2105 U-12 Open

618 VIE LE MINH HOANG 1940 U-14 Open

619 CM VIE NGUYEN VAN HAI 2273 U-16 Open

620 VIE NGUYEN MINH THANG Coach

621 WFM VIE HOANG THI NHU Y 2114 U-16 Girls

622 VIE NGUYEN HUYNH MINH THIEN U-8 Open

623 VIE DANG VU DUNG Coach

624 VIE HUYNH HOA MINH NHAT Coach

625 VIE CHU QUOC THINH Personal acc.

626 VIE HOANG THI HOA Coach

627 VIE NGUYEN THI TUYET NHUNG Personal acc.

628 VIE LE TRONG HIEU Personal acc.

629 VIE NGUYEN THI LAN Coach

630 VIE NGUYEN DANG HONG PHUC 1781 U-10 Open

631 VIE NGUYEN THANH NHAN Personal acc.

632 VIE NGUYEN HOANG VINH THANH Personal acc.

633 VIE LE MINH VU U-8 Open

634 VIE NGUYEN TAN HOANG NAM 1748 U-10 Open

635 UZB Zaynab Usmonova U-8 Girls

636 UZB Tokhirjanova Gulruhbegim U-10 Girls

637 UZB Aripova Nazima U-12 Girls

638 UZB Verbova Elena U-14 Girls

639 UZB Qurbanbayeva Sarvinoz 1941 U-16 Girls

640 UZB Ibragimova Iroda 1917 U-18 Girls

641 UZB Abdukhalikov Fatih U-8 Open

642 UZB Nigmatov Ortik U-10 Open

643 UZB Artemenko Oleg 2114 U-12 Open

644 UZB Sattorov Bobur 2118 U-14 Open

645 UZB Vakhidov Jakhongir 2237 U-16 Open

646 UZB Fayzullaev Akmal 2320 U-18 Open

647 UZB Egin Vladimir Coach

648 UZB Alihan Guseynov 2013 U-14 Open

649 UZB Iskander Aripov 2035 U-14 Open

650 UZB Marjona Afolayyan U-14 Girls

651 UZB Natalya Kim U-16 Girls

652 UZB Saidakbar Saydaliev U-8 Open

653 UZB Pinchuk Larisa Personal acc.

654 UZB Pinchuk Sergey Personal acc.

655 UZB Abdukhalikov Abduvakhid Personal acc.

656 UZB Panchuk Yuliya Personal acc.

657 UZB Afolayian Matlyba Personal acc.

658 UZB Usmonova Masturakhon Personal acc.

659 UZB Bekieva Rayhon Personal acc.

660 UZB Temur Igonin U-10 Open

661 UZB Igonina Tatyana Personal acc.

662 UZB Kuybokarov Gayrat Personal acc.

663 UZB Elbek Jumanov 1693 U-12 Open

664 UZB Mamatkul Khaylayev Personal acc.

665 KGZ Musaeva Shakhnazi U-10 Girls

666 KGZ Samudin Elina U-12 Girls

667 KGZ Sydykova Myrzagul U-14 Girls

668 KGZ Babanov Nuremir U-8 Open

669 KGZ Abdrakhmanov Chingiz U-10 Open

670 KGZ Nurlanov Zhakshylyk U-12 Open

671 KGZ Akunov Maksat U-14 Open

672 KGZ Davletbakov Saddam U-18 Open

673 KGZ Kenenbaev Aidar U-10 Open

674 KGZ Khapizov Zidan U-10 Open

675 KGZ Taalaibekov Tagir U-12 Open

676 KGZ Toktogonov Damil Personal acc.

677 KGZ Kenenbaev Kubanychbek Personal acc.

678 KGZ Taitileev Nurlan Personal acc.

679 KGZ Kenenbaeva Kamila Personal acc.

680 KGZ Bukambaeva Svetlana Personal acc.

681 KGZ Khapizov Iliar Personal acc.

682 KGZ Shabdanbekova Ainura Personal acc.

683 - BUL Salimova Nurgyul - U-8 Girls

684 BUL Ibryamov Ilhan Personal acc.

685 - BUL Velikov Petar - Invited Coach

686 BUL Cheparinov Nedelcho Personal acc.

687 - BUL Shivacheva Donika 1675 U-10 Girls

688 - BUL Vasova Mariya 1725 U-12 Girls

689 - BUL Dragieva Denitza 1740 U-14 Girls

690 BUL Dragieva Lilyana Personal acc.

691 f BUL Berbatov Kiprian 2457 U-14 Open

692 - BUL Andreev Sasho 2130 U-16 Open

693 - BUL Valeva Ana - U-10 Girls

694 BUL Petrova Ivanka Personal acc.

695 - BUL Ivanova Simoneta 1807 U-12 Girls

696 - BUL Galunova Tsveta 1971 U-14 Girls

697 - BUL Sirkova Darena 2035 U-16 Girls

698 - BUL Dimitrova Aseniya 1744 U-18 Girls

699 - BUL Shentov Petar-Delyan - U-8 Open

700 BUL Shentov Daniel Personal acc.

701 - BUL Hristov Nikolay Valeriev 1867 U-10 Open

702 BUL Hristova Veneta Personal acc.

703 - BUL Dereshki Dario 1890 U-12 Open

704 BUL Dereshki Asen Personal acc.

705 - BUL Stoyanov Ivaylo 2038 U-14 Open

706 - BUL Krastev Vasil - U-16 Open

707 - BUL Janev Pavel 1990 U-18 Open

708 - BUL Janev Tihomir 2321 U-18 Open

709 DEN Akdag Dara 2188 U-18 Open

710 DEN Bräuner Jonathan 1913 U-12 Open

711 DEN Rostgaard Tobias 2051 U-16 Open

712 DEN Jakobsen Mads-Holger 1894 U-14 Open

713 DEN Seegert Kristian 2134 U-16 Open

714 FM DEN Andersen Mads 2338 U-14 Open

715 DEN Andersen Ane Mette Personal acc.

716 DEN Percivaldi Martin 1718 U-10 Open

717 DEN Percivaldi Ruggero Personal acc.

718 IM DEN Lund Silas 2392 Coach

719 SRB Sarjanovic Andjela U-10 Girls

720 SRB Sarjanovic Drazen Personal acc.

721 SRB Tomin Ksenija 1795 U-14 Girls

722 SRB Tomin Predrag Personal acc.

723 SRB Brankovic Vladislav U-8 Open

724 SRB Brankovic Nebojsa Personal acc.

725 SRB Zajic Milan 1933 U-10 Open

726 SRB Zajic Smiljka Personal acc.

727 SRB Dizdarevic Barbara 1869 U-16 Girls

728 SRB Korboljanovic Natasa 1775 U-14 Girls

729 GM SRB Kosanovic Goran 2351 Invited Coach

730 SRB Osap Nikola 1649 U-10 Open

731 SRB Markovic Aleksandar 1730 U-12 Open

732 SRB Nenezic Marko 2090 U-14 Open

733 SRB Rakic Teodora 1741 U-12 Girls

734 SRB Rakic Miodrag Personal acc.

735 SRB Arsovic Zoran Personal acc.

736 SRB Gajcin Marina / U-8 Girls

737 SRB Miladinovic Lena 2026 U-16 Girls

738 SRB Eric Jovana 2137 U-18 Girls

739 SRB Nestorovic Lazar 2240 U-16 Open

740 SRB Stankovic Milos 2306 U-18 Open

741 SRB Dimitrijevic Radmilo 2239 U-16 Open

742 UKR Borysenko Vyacheslav Personal acc.

743 UKR Borysenko Vyacheslav U-14 Open

744 UKR Bulgakov Denys U-10 Open

745 UKR Bulgakova Olga Personal acc.

746 UKR Kabanova Yaroslava U-8 Girls

747 UKR Kabanova Galyna Personal acc.

748 UKR Kabanova Maksym Personal acc.

749 UKR Kotyk Vitaliy 1812 U-12 Open

750 UKR Kotyk Fedir Personal acc.

751 UKR Kotyk Nataliya Personal acc.

752 UKR Androsov Igor Personal acc.

753 UKR Androsova Oleksandra U-8 Girls

754 UKR Fediuk Viktor Personal acc.

755 UKR Fediuk Irina 1816 U-12 Girls

756 UKR Kucheriavyi Iurii Personal acc.

757 UKR Kucheryavy Vadym U-8 Open

758 UKR Nedoruba Yaroslav U-8 Open

759 UKR Nedoruba Maryna Personal acc.

760 UKR Nyzhnyk Ihor Coach

761 im UKR Nyzhnyk Illya 2486 U-16 Open

762 wfm UKR Petrova Irina 1987 U-16 Girls

763 UKR Petrova Tamara Personal acc.

764 UKR Roshka Yevgeniy U-8 Open

765 UKR Roshka Ganna Personal acc.

766 UKR Samosyuk Viktor U-10 Open

767 UKR Samosyuk Lesya Personal acc.

768 UKR Koliyev Artur U-8 Open

769 UKR Koliyeva Olena Personal acc.

770 UKR Maltsev Leonid 1936 U-10 Open

771 UKR Maltseva Nataliya Personal acc.

772 wim UKR Soloviova Liza 2259 U-18 Girls

773 UKR Soloviova Olena Personal acc.

774 UKR Shtembuliak Evgeny 2021 U-10 Open

775 UKR Shtembulyak Oleg Personal acc.

776 UKR Tkachov Pavel Personal acc.

777 UKR Tkachova Anastasia 1855 U-14 Girls

778 UKR Aleksandrova Tetyana U-10 Girls

779 UKR Aleksikov Oleksandr Personal acc.

780 UKR Aliabysheva Galyna Personal acc.

781 UKR Avetisian Tigran 2027 U-12 Open

782 UKR Bogdanova Olga Personal acc.

783 UKR Bortnik Alexandr 2308 U-14 Open

784 UKR Fedorenko Olena Personal acc.

785 UKR Garnazhenko Dmytro 1919 U-14 Open

786 UKR Khaetskyy Roman Personal acc.

787 UKR Kryvolapov Kostiantyn Personal acc.

788 UKR Kurayan Ruslan 2250 U-16 Open

789 UKR Kutsyk Ivan Personal acc.

790 UKR Kuzmina Iryna Personal acc.

791 UKR Lev Andrii Personal acc.

792 UKR Melnichuk Mikhail 2310 U-18 Open

793 UKR Melnik Igor 1931 U-14 Open

794 UKR Murashko Vyacheslav Personal acc.

795 UKR Plugatar Nadiia Personal acc.

796 UKR Ponomarenko Alexandr 2073 U-16 Open

797 UKR Shemyakin Valeriy U-8 Open

798 UKR Shevchenko Kirill U-8 Open

799 wfm UKR Shvayger Yuliya 2164 U-16 Girls

800 - SVK GAZIK VIKTOR - U-8 Open

801 - SVK GAZIKOVA VERONIKA 1745 U-10 Girls

802 IM SVK GAZIK IGOR 2332 Personal acc.

803 - SVK MOTYCAKOVA JARMILA - Personal acc.

804 - SVK MOTYCAKOVA MONIKA 2038 U-18 Girls

805 - SVK MOTYCAK JAROSLAV - Personal acc.

806 - SVK HAJEK LUKAS 1716 U-14 Open

807 - SVK PETENYI TAMAS 2261 U-16 Open

808 - SVK MAZUR STEFAN 2367 U-18 Open

809 - SVK PECHAC JERGUS - U-8 Open

810 - SVK PECHAC JURAJ - Personal acc.

811 - SVK HARING VIKTOR 1914 U-10 Open

812 - SVK HARINGOVA VIERA - Personal acc.

813 - SVK MRAZ ONDREJ 1760 U-12 Open

814 - SVK MRAZ IVAN - Personal acc.

815 - SVK UCEKAJOVA VERONIKA - U-8 Girls

816 - SVK UCEKAJ LADISLAV - Personal acc.

817 - SVK HALAMOVA MARIA - U-14 Girls

818 WFM SVK VARHOLAKOVA NIKI 2159 Head of Delegation

819 - SVK KANTOR REKA 1903 U-16 Girls

820 - SVK EDES ZSOFIA 1954 U-16 Girls

821 - SVK PETRAS MARIAN 1768 U-14 Open

822 - SVK STRAKA JOZEF 2221 U-16 Open

823 - SVK PALECEK PETER 2245 Coach

824 GM SVK LIKAVSKY TOMAS 2478 Invited Coach

825 IM SLO Sakelsek Tadej 2400 Coach

826 SLO Drnovsek Gal 1635 U-14 Open

827 SLO Vodopivec Vladimir Personal acc.

828 SLO Vidic Teja - U-12 Girls

829 SLO Vidic Florjan Personal acc.

830 SLO Bojc Ivo Personal acc.

831 SLO Bojc Dasa - U-14 Girls

832 SLO Orehek Spela 1858 U-18 Girls

833 SLO Plaskan Jure 2187 U-18 Open

834 SLO Brinovec David - U-8 Open

835 SLO Brinovec Dusan Personal acc.

836 SLO Brinovec Loi Personal acc.

837 SLO Urbanc Suzana Personal acc.

838 SLO Urbanc Ana - U-8 Girls

839 SLO Urbanc Peter 1799 U-12 Open

840 SLO Stepancic Aleks U-8 Open

841 SLO Stepancic Marjan Personal acc.

842 SLO Stepancic Majda Personal acc.

843 SLO Stepancic Jan

844 TPE Cheng Han-Fang U-8 Girls

845 TPE Chou Hsiang-Wen Personal acc.

846 TPE Wang Mi U-12 Girls

847 TPE Liao Jo-Yu U-14 Girls

848 TPE Chang Cheng-Yun U-8 Open

849 TPE Chen Ming-Chi Personal acc.

850 TPE Liao Jo-Kai U-10 Open

851 TPE Yueh Wei-Po 1920 Invited Coach

852 TPE Shiau Suen-Wen 1753 U-12 Open

853 TPE Yang Ching-Wei 1725 U-14 Open

854 None POL DWILEWICZ AGATA Not rated U-8 Girls

855 None POL DMOCHOWSKA AGNIESZKA  1556 U-10 Girls

856 WFM POL Kulon Klaudia  2251 Personel Right

857 None POL Dadełło Aleksandra  1731 U-12 Girls

858 POL Mickiewicz Piotr Personal acc.

859 POL Ostrowski Leszek Personal acc.

860 None POL PASTUSZKO KINGA  1806 U-12 Girls

861 WFM POL Lach Aleksandra  2069 U-14 Girls

862 None POL OSTROWSKA DOMINIKA 1914 U-16 Girls

863 WFM POL WARAKOMSKA ANNA 2193 U-18 Girls

864 None POL SZYMANOWSKI IGOR Not rated U-8 Open

865 None POL JANUSZKIEWICZ WOJCIECH Not rated U-10 Open

866 None POL Eggink Ryszard  1819 U-12 Open

867 None POL MUSIAŁKIEWICZ JAN  2115 U-14 Open

868 FM POL KANAREK MARCEL  2422 U-16 Open

869 IM POL PIORUN KACPER  2457 U-18 Open

870 None POL Tomaszewska Luiza  1848 U-14 Girls

871 WFM POL Iwanow Anna 2022 U-14 Girls

872 POL Gajdamowicz Tomasz Head of Delegation

873 None POL Gajdamowicz Adrian Not rated U-8 Open

874 FM POL Duda Jan Krzysztof  2086 Personel Right

875 GM POL Świercz Dariusz  2492 Personel Right

876 POL Jakubiec Artur Personal acc.

877 KOR CHO YEONHEE U-8 Girls

878 KOR PARK JIWON U-10 Girls

879 WCM KOR BYUN SUNGWON 1673 U-12 Girls

880 KOR GU INJUNG 1710 U-14 Open

881 KOR LEE SEUNG JU U-16 Open

882 KOR PARK JIWOONG U-8 Open

883 KOR BAE JISOO U-10 Open

884 KOR CHOI DAEHYUN 1577 U-12 Open

885 KOR LEW EUNSOO U-12 Open

886 KOR JUNG YOUNG HOON 1728 U-14 Open

887 KOR SONG HAE 1855 Invited Coach

888 KOR CHUNG EUNKYUNG Coach

889 MDA Managadze Livia U-8 Girls

890 wf MDA Baciu Diana 2122 Personel Right

891 MDA Chetrari Nichita U-8 Open

892 MDA Mamaliga Laurenţiu 1754 U-14 Open

893 MDA Plohotniuc Vadim U-10 Open

894 MDA Abramciuc Marius U-12 Open

895 MDA Postolache Viorel 2191 U-16 Open

896 MDA Mocanu Serghei 2163 U-18 Open

897 MDA Hincu Olga 1635 U-12 Girls

898 MDA Vedmediuc Serghei Invited Coach

899 MDA Gîtu Paula+Alexandra U-10 Girls

900 MDA Biciuc Valentina U-14 Girls

901 MDA Ursu Ana+Maria 1876 U-18 Girls

902 MDA Şevciuc Vladlen U-16 Open

903 MDA Şusterman Lazari Coach

904 MDA Spînu Eugeniu Coach

905 MDA Bulmaga Elena 1876 U-12 Girls

906 MDA Bulmaga Irina U-16 Girls

907 MEX Head of Delegation

908 MEX LIAHUT INGRID U-8 Girls

909 MEX PEREZ CARMEN 1823 U-18 Girls

910 MEX TELLO SONIA U-16 Girls

911 MEX PATIÑO MARÍA Personal acc.

912 MEX ROMO IBARROLA U-10 Girls

913 MEX HERRERA MARÍA Personal acc.

914 MEX REAL DIANA 1910 U-14 Girls

915 MEX PEREYRA ROSA Personal acc.

916 MEX AZUELA ANA U-12 Girls

917 MEX MORALES MARIA Personal acc.

918 MEX OTAMENDI GILBERTO U-10 Open

919 MEX OTAMENDI GILBERTO Personal acc.

920 MEX SANDOVAL CARLOS U-8 Open

921 MEX SANDOVAL CARLOS Personal acc.

922 MEX PEREZ EMILIANO Personal acc.

923 MEX TORRES LUIS 2010 U-14 Open

924 MEX ALVAREZ MARTIN 2081 U-16 Open

925 MEX TELLO ISAAC U-12 Open

926 MEX AGUIRRE LEOPOLDO 2148 U-18 Open

927 MEX BENAVENTE JUAN 1947 U-14 Open

928 MEX SAN PEDRO MARCO U-14 Open

929 MEX TELLO HERMES U-16 Open

930 MEX GUTIERREZ ITANDEWY U-8 Girls

931 MEX HERNÁNDEZ ÁNGEL Personal acc.

932 MEX LIAHUT JOSÉ Personal acc.

933 MEX Coach

934 PAR SARTORI SEGOI 2021 U-18 Open

935 PAR CORDOZA DE SARTORI NILDA Invited Coach

936 ROU Tomici Stefan 1871 U-12 Open

937 ROU Tomici Mircea Personal acc.

938 ROU Dolana Andrei-Theodor 1843 U-10 Open

939 ROU Dolana Sorin-Adrian Personal acc.

940 ROU Acsinte Ionut-Matei 1725 U-10 Open

941 ROU Acsinte Catalina Personal acc.

942 ROU Salim Riza 1893 U-10 Open

943 ROU Salim Arzu U-10 Girls

944 GM ROU Chirila Ioan-Cristian 2504 U-18 Open

945 FM ROU Anton Teodor 2372 U-18 Open

946 WFM ROU Foisor Mihaela-Veronica 2155 U-16 Girls

947 WFM ROU Ursente Maria-Eugenia 1968 U-18 Girls

948 ROU Cusmuliuc Diana 1640 U-12 Girls

949 WFM ROU Visanescu Daria-Ioana 1906 U-14 Girls

950 ROU Doros Radu-Marian 2238 U-14 Open

951 ROU Doros Doru-Lucian 1853 U-10 Open

952 FM ROU Dragomirescu Robin-Alexandru 2377 U-16 Open

953 ROU Manole Vasile Coach

954 ROU Gheorghiu Calin 1878 U-12 Open

955 ROU Atodiresei Damian U-8 Open

956 ROU Anuta Elefterie-Laurentiu Personal acc.

957 ROU Coman Emilia-Florentina U-8 Girls

958 ROU Coman Adrian Personal acc.

959 GRE SIAMETIS DIMITRIOS Head of Delegation

960 GM GRE MARJANOVIC SLAVOLKUB 2480 Invited Coach

961 GRE ZAHARIEV ZAHARI Coach

962 GRE KALOGERIS IOANNIS 1849 U-12 Open

963 GRE KALOGERIS MICHAIL Personal acc.

964 GRE LIODAKIS KONSTANTINOS 1898 U-14 Open

965 GRE LIODAKIS IOANNIS Personal acc.

966 GRE IOANNIDIS EVGENIOS 1683 U-8 Open

967 GRE IOANNIDIS PETROS Personal acc.

968 GRE SEREFIDOU DESPINA 1656 U-12 Girls

969 GRE HRISTOFORIDOU GESTHIMANI Personal acc.

970 GRE FRAGAKI MARIA 1879 U-16 Girls

971 GRE IORDANIDOU ZOI 2076 U-18 Girls

972 GRE AVRAMIDOU ANASTASIA U-10 Girls

973 GRE PERTSINIDOU STAVROULA Personal acc.

974 GRE TSAROUHA MARIANTHI 1797 U-16 Girls

975 GRE TSAROUHAS KONSTANTINOS Personal acc.

976 GRE KAFETZI ANGELIKI 1660 U-12 Girls

977 GRE MPOMPOTI KONSTANTINIA Personal acc.

978 FM GRE PAVLIDIS ANASTASIOS 2312 U-18 Open

979 GRE PAVLIDOU EKATERINI 2171 U-18 Girls

980 GRE PAVLIDIS PAVLOS U-10 Open

981 GRE PAVLIDIS ANTONIOS 2365 U-18 Open

982 GRE GALOPOULOS NIKOLAOS 2277 U-16 Open

983 GRE KANAKARIS GEORGIOS 2312 U-18 Open

984 GRE PAPATHANASIOU AGELIKI 1907 U-14 Girls

985 GRE PAPATHANASIOU ELISAVET 1689 U-12 Girls

986 GRE PAPATHANASIOU STEFANIA Personal acc.

987 GRE GRIGORIADOU IOANNA Personal acc.

988 GRE NAOUM SPYRIDON 1880 U-12 Open

989 GRE NAOUM GEORGIOS Personal acc.

990 GRE ANDREADI HRYSOULA Personal acc.

991 GRE PRAMATEFTAKI LOUKIA U-8 Girls

992 GRE PRAMATEFTAKI ASPASIA U-12 Girls

993 GRE TSARKANTOGLOU ELENI Personal acc.

994 TUN BEN FREDJ MARIEM U-8 Girls

995 TUN DALY GHALIA U-14 Girls

996 TUN BELKHOUJA ZIED U-10 Open

997 TUN DALI MOHAMED SOUHAIB U-12 Open

998 TUN BOUAZIZ MEHDI Coach

999 TUN LABIDI EP BELKHOUJA AMEL Personal acc.

1000 TUN MATHLOUTHI ZOHRA Personal acc.

1001 TUN BEN FREJ JAOUHAR Personal acc.

1002 TUN KALLEL MONIA Personal acc.

1003 YEM AL-SHARIF MADA ABDULLAH MAHMOOD Team Official

1004 YEM Salah Nadya Ahmed U-10 Girls

1005 fm YEM ABDULLAH AMAL GAMIL ABDULSALAM 1875 U-16 Girls

1006 fm YEM OTHMAN MOHAMMED GAMIL ABDULSALAM 2189 U-16 Open

1007 YEM AL-HARAZI KHALED SALEH YAHYA Coach

1008 YEM AL-AHJURI MOHAMMED HUSSAIN Personal acc.

1009 YEM SALAH AHMED MOHSEN SALAH Personal acc.

1010 MKD Nikolovska Dragana 1695 U-14 Girls

1011 MKD Stojkovska Monika 1902 U-16 Girls

1012 MKD Bejatovic Bojana 1833 U-18 Girls

1013 MKD Lazov Toni U-10 Open

1014 MKD Nikolovski Nikola U-12 Open

1015 MKD Orce Dancevski Coach

1016 MKD Mizhovski Nikola U-8 Open

1017 MKD Mizovska Tanja Personal acc.

1018 MKD Dimovski Aleksandar 1594 U-16 Open

1019 MKD Tairi Krenar 1619 U-14 Open

1020 MKD Nedev Trajko Coach

1021 MNE Blagojevic Tijana U-12 Girls

1022 WGM MNE Vojinovic Jovana 2359 U-18 Girls

1023 MNE Lekic Lazar 1773 U-12 Open

1024 MNE Kisic Bozidar 1754 U-14 Open

1025 MNE Rasovic Uros 1914 U-18 Open

1026 FM MNE Dabetic Radojica 2322 Coach

1027 MAS Subramaniam Sumant U-16 Open

1028 MAS B. Che Doi Azman Hisham Invited Coach

1029 WFM MAS Bt Azman Hisham Nur Najiha U-10 Girls

1030 WCM MAS Bt Azman Hisham Nur Nabila U-12 Girls

1031 MAS B.Mohd Zuhri Amier Hamzah U-8 Open

1032 MAS Bin Abdullah Mohd Zuhri Personal acc.

1033 MAS Jianwen Wong U-14 Open

1034 MAS Yit Leong Jeffry Wong Personal acc.

1035 MAS Li Hoh Tjin U-14 Girls

1036 MAS Chuen Hoh Chee Personal acc.

1037 MAS Kah Meng Elgin Lee U-14 Open

1038 MAS Mei Wong Foong Personal acc.

1039 MAS Johari Camilia Bte U-12 Girls

1040 MAS Bt Mohd Isa Zurin Mei Personal acc.

1041 MAS Haqqim B. Azhar Muhammad Irfan U-12 Open

1042 MAS D. Udani Mr Ian Cris Henry Personal acc.

1043 MAS Zen Teh De U-8 Girls

1044 MAS Juan Teh De U-8 Open

1045 MAS Kooi Eng Lim Personal acc.

1046 IM POR ALMEIDA Rui 2408 Invited Coach

1047 IM POR PEREIRA Ruben 2430 U-18 Open

1048 POR BALU Henish 1532 U-12 Open

1049 POR FERREIRA Jorge  2238 U-16 Open

1050 POR BALU Hemendra Personal acc.

1051 POR VICENTE Joao  1744 U-14 Open

1052 POR VICENTE Jose Personal acc.

1053 POR VICENTE Maria Personal acc.

1054 POR NEVES Pedro  2041 U-16 Open

1055 POR MARGARIDO Ricardo  1966 U-18 Open

1056 POR SANTOS Hugo  2035 U-18 Open

1057 RSA Pon Michael Invited Coach

1058 RSA Lebenya Mojalefa Donald U-12 Open

1059 RSA Bouah Lyndon Personal acc.

1060 RSA Mabusela Johannes Personal acc.

1061 RSA Fredericks Malcolm Personal acc.

1062 RSA Cawdery Daniel John Personal acc.

1063 RSA Fourie Louhan U-8 Open

1064 RSA Fourie Annalie Personal acc.

1065 FM RSA Barrish Daniel U-10 Open

1066 RSA Barrish Jean-Claude Menzo Personal acc.

1067 RSA Modi Sachin Bhadrashil U-10 Open

1068 RSA Modi Jaishil Bhadrashil 1601 U-14 Open

1069 RSA Modi Lataban Shantilal Personal acc.

1070 RSA Spirou Victor U-10 Open

1071 RSA Spirou Demetrios Personal acc.

1072 CM RSA Marx Inge U-10 Girls

1073 RSA Marx Susan Personal acc.

1074 RSA Marx Benjamin Personal acc.

1075 RSA de Bruyn Frederik Anton Personal acc.

1076 RSA de Bruyn Liesel Personal acc.

1077 RSA de Bruyn Rynard Anton Personal acc.

1078 FM RSA de Bruyn Aleida U-10 Girls

1079 RSA Padayachee Keyana Chloe U-10 Girls

1080 RSA Padayachee Krishnamuthie Personal acc.

1081 RSA Bezuidenhout Roland U-12 Open

1082 RSA Bezuidenhout Gerhard Personal acc.

1083 RSA Crismann Alessandro Claudio U-12 Open

1084 RSA Crismann Cristina Personal acc.

1085 FM RSA Jeena Cheshni U-12 Girls

1086 RSA Jeena Yaksha Personal acc.

1087 RSA Jansen van Rensburg Monica U-12 Girls

1088 RSA Jansen van Rensburg Corlene Personal acc.

1089 RSA du Toit Marius Michiel Personal acc.

1090 FM RSA du Toit Stefan 1636 U-14 Open

1091 RSA du Randt Jeandre U-14 Open

1092 RSA du Randt Jean Personal acc.

1093 RSA Singh Rosemilla Personal acc.

1094 RSA Singh Azqa U-14 Girls

1095 RSA de Swardt Nina U-16 Girls

1096 RSA van Niekerk Robyn Julian U-14 Girls

1097 RSA Jonker Maryna Personal acc.

1098 RSA Jonker Mari-Jeanne U-14 Girls

1099 RSA van Rensburg Pierre Radloff U-16 Open

1100 RSA Enslin Stefan U-16 Open

1101 RSA Surujhlal Divek U-16 Open

1102 RSA Rampersad Athma Personal acc.

1103 RSA van Aarde Sarel Francois Personal acc.

1104 RSA van Aarde Lenke 1555 U-16 Girls

1105 RSA Tlale Tshepang U-12 Girls

1106 RSA Chante Mulaan Ceasar U-16 Girls

1107 RSA Kin Kurt 1839 U-18 Open

1108 RSA Dole Anant 2068 U-16 Open

1109 RSA Oliver Henry Noel U-18 Open

1110 RSA Oliver Leoni Personal acc.

1111 RSA Oliver Winston Henry Personal acc.

1112 RSA Hattingh Angelique 1790 U-18 Girls

1113 RSA Hattingh Amanda Personal acc.

1114 PHI DOCENA JESCA U-8 Girls

1115 PHI REVITA SAMANTHA GLO U-10 Girls

1116 PHI MIRANO MIRA U-12 Girls

1117 PHI ENRIQUEZ JEAN KAREN U-14 Girls

1118 PHI BERNALES CRISTY LAMIEL 2056 U-16 Girls

1119 PHI DOCENA JEDARA 1987 U-18 Girls

1120 PHI PANGILINAN STEPHEN ROME U-8 Open

1121 PHI MORADO JETH ROMY U-10 Open

1122 PHI BERSAMINA PAULO 1879 U-12 Open

1123 PHI GARCIA JAN EMMANUEL 2312 U-14 Open

1124 PHI DATU ALCON JOHN 2188 U-16 Open

1125 PHI TURQUEZA MARI JOSEPH 2077 U-18 Open

1126 GM PHI GONZALES JAYSON 2457 COACH

1127 TJK Nasriddinzoda Marvorii 1987 U-16 Girls

1128 TJK Rakhmatova Mekhrangez U-18 Girls

1129 TJK Nasriddinov Eraj U-10 Open

1130 TJK Saidov Umeddzhon U-14 Open

1131 TJK Odinaeva Saodat Coach

1132 KEN NYAMAHIGA REBECCA U-12 Girls

1133 KEN SETHUMATHAVAN DIVVYA U-16 Girls

1134 KEN MURAGE ELIZAPHAN U-14 Open

1135 KEN MAHEHU BRIAN U-16 Open

1136 KEN OUMA STEPHEN Invited Coach

1137 KEN KAMANU DENNIS U-14 Open

1138 KEN VIGNESHWAR GOWTHAM U-10 Open

1139 KEN SARAVANAN GANESAN Personal acc.

1140 KEN RAJA SAHIL U-8 Open

1141 KEN GOMATHY JAGADEESAN Personal acc.

1142 KEN Mukhopadhyay SRINJAY U-10 Open

1143 KEN Mukhopadhyay SUDAKSHINA Personal acc.

1144 KEN LEE JASPER U-12 Open

1145 KEN WANJIRU JOYCE Personal acc.

1146 KEN WANJIKU IRENE Personal acc.

1147 KEN KACHRA RENEE U-10 Girls

1148 KEN KACHRA SHEFALI U-8 Girls

1149 KEN KACHRA SANTA Personal acc.

1150 KEN SHAH RIVANI U-14 Girls

1151 KEN SHAH RIYA U-10 Girls

1152 KEN SHAH MINAL Personal acc.

1153 KEN SHAH CHETNA Personal acc.

1154 KEN SHAH SITA U-10 Girls

1155 KEN SHAH TRUSHA Personal acc.

1156 KEN SHAH RUSHAB U-14 Open

1157 MGL Gankhuyag Uchral U-8 Girls

1158 MGL Davaademberel Nomin-Erdene U-10 Girls

1159 MGL Ganbaatar Saikhanzaya U-12 Girls

1160 MGL Norovsambuu Badamkhand U-14 Girls

1161 MGL Bayar Anu 1876 U-16 Girls

1162 wfm MGL Tsegmed Munkhchuluun 2055 U-18 Girls

1163 MGL Erdenebat Batsuvd U-8 Girls

1164 MGL Bayarsaikhan Yanjinlkham 1840 U-14 Girls

1165 MGL Bayarjargal Bayarmaa 1949 U-14 Girls

1166 MGL Altan-Ulzii Enkhtuul 2091 U-16 Girls

1167 MGL Ganbaatar Sugar U-12 Open

1168 MGL Batbayar Margad U-8 Open

1169 MGL Erdenepurev Boldoo U-10 Open

1170 MGL Sumiya Bilguun 1985 U-12 Open

1171 MGL Bulgan Dashdorj 2013 U-14 Open

1172 MGL Batbyamba Ankhbayar U-16 Open

1173 MGL Boldbaatar Ulzii-bayar U-18 Open

1174 MGL Sambuu Boldbaatar Coach

1175 ZIM NDUKU NATALIE U-18 Girls

1176 ZIM CHIWORESO ISHEANESU U-16 Open

1177 ZIM NDHLOVU HOPE U-18 Open

1178 ZIM MOYO MPUMELELO U-8 Open

1179 ZIM MOYO JOSHEP Invited Coach

1180 ZIM NEDZIWE NED U-12 Open

1181 ZIM NEDZIWE SANDRA B Personal acc.

1182 UAE Al Mansouri Mouza U-10 Girls

1183 UAE Al Dhaheri Shaikha U-12 Girls

1184 UAE Al Ali Amna Nuaman U-14 Girls

1185 UAE Al Rashedi Mayed U-10 Open

1186 FM UAE Ishaq Saeed 2188 U-16 Open

1187 GM UAE A.R. Saleh Salem 2469 U-18 Open

1188 UAE Taheri Mohammed U-10 Open

1189 UAE Taheri Hamdan U-12 Open

1190 UAE Taheri Sultan U-12 Open

1191 GM UAE Kengis Edvin Coach

1192 UAE Ali Fawziya Abbas Personal acc.

1193 UAE Al Yammahi Mohamed Personal acc.

1194 UAE Al Nuaimi Othman Personal acc.

1195 UAE Alawadhi Mustafa U-14 Open

1196 UAE Amer Mohamed Personal acc.

1197 UAE Khezrian Eshagh Personal acc.

1198 UAE Alawadhi Badreya Personal acc.

1199 UAE Mohammed Sara Personal acc.

1200 UAE Ali Fatma Personal acc.

1201 RUS YANOVSKIY SERGEY U-8 Girls

1202 RUS ABGARYAN DAVID U-10 Open

1203 RUS ABGARYAN SEVADA U-12 Girls

1204 RUS AKHMETOV ARTEM U-14 Girls

1205 RUS AKHMETOV GAZIZ U-8 Open

1206 RUS ALYABYEVA LARISA U-18 Girls

1207 RUS ANDREEV ALEXEY U-8 Open

1208 RUS ANDREEV PETR U-12 Open

1209 RUS ARKHIPOV SERGEY U-12 Open

1210 RUS ARNATSKAYA ZOYA 1847 U-16 Girls

1211 RUS ARSLANOV SHAMIL 2392 U-18 Open

1212 RUS ARSLANOVA AYZANAT U-18 Open

1213 RUS ASHIEV EDUARD Invited Coach

1214 RUS AYVAZYAN NIKITA U-10 Open

1215 RUS BABOYAN EDUARD 2152 U-16 Open

1216 RUS BABOYAN YURY U-14 Open

1217 RUS BELAVENETS LUIDMILA Coach

1218 RUS BELOUS VLADIMIR 2426 U-16 Open

1219 RUS BELOVA OLGA 1886 U-14 Girls

1220 RUS BERETSKAYA ELENA U-8 Open

1221 RUS BESHUKOV ASLAN Personal acc.

1222 RUS BESHUKOV SERGEY Personal acc.

1223 RUS BESHUKOVA ALINA U-8 Girls

1224 RUS BESHUKOVA DIANNA Personal acc.

1225 RUS BESHUKOVA EKATERINA U-14 Girls

1226 RUS BESSARAB VSEVOLOD Personal acc.

1227 RUS BEZGODOVA MARIA 2157 U-16 Girls

1228 RUS BEZGODOVA SVETLANA Personal acc.

1229 RUS BIRYUKOV MIKHAIL 2187 U-18 Open

1230 RUS BIRYUKOVA ANNA U-12 Girls

1231 RUS BIRYUKOVA GALINA Personal acc.

1232 RUS BIVOL ALINA 1958 U-14 Girls

1233 RUS BLOKHINA KSENIA U-12 Girls

1234 RUS BUKHTEEVA VICTORIA 2192 U-16 Girls

1235 RUS BULATKHANOV AVBAKAR Personal acc.

1236 RUS BULATKHANOVA BIKA Personal acc.

1237 RUS BUTUK ELENA Personal acc.

1238 RUS BUTUK MARIA 2215 U-16 Girls

1239 RUS BYCHKOVA ALINA U-8 Girls

1240 RUS BYCHKOVA TATIANA Personal acc.

1241 RUS CHERNYUK MIKHAIL U-14 Open

1242 RUS CHERNYY VICTOR Personal acc.

1243 RUS CHETIN VLADIMIR Personal acc.

1244 RUS CHETINA ELIZAVETA 1732 U-12 Girls

1245 RUS CHIBIKOVA IRINA Personal acc.

1246 RUS DANILOV MOGIN U-12 Open

1247 RUS DEMIDOV MIKHAIL 2358 U-18 Open

1248 RUS DOBROV VLADIMIR Personal acc.

1249 RUS DORDZHIEV MERGEN Personal acc.

1250 RUS DORDZHIEVA DINARA 1999 U-10 Girls

1251 RUS DROGOVOZ IRINA 1911 U-10 Girls

1252 RUS DROGOVOZ MARIA 1744 U-12 Girls

1253 RUS DROGOVOZ VIOLETTA Personal acc.

1254 RUS DVORNIKOVA MARIA Personal acc.

1255 RUS DYMARSKAYA MARINA Personal acc.

1256 RUS EDILSULTANOV HASBEK Personal acc.

1257 RUS EDILSULTANOVA ZALINA U-12 Girls

1258 RUS EGOROV VLADIMIR Personal acc.

1259 RUS EGOROVA AYYYNA 1890 U-12 Girls

1260 RUS EMDIN DMITRY Personal acc.

1261 RUS EMDIN MARK 1946 U-12 Open

1262 RUS ERTEL ANATOLIY Personal acc.

1263 RUS FEDOROV NIKITA U-10 Open

1264 RUS FILATOV SEMEN 1556 U-12 Open

1265 RUS FILATOVA ANNA Personal acc.

1266 RUS GALIMOV ILDUS 2088 U-10 Open

1267 RUS GALSTYAN IRINA U-8 Girls

1268 RUS GIRYA ALEXANDER Personal acc.

1269 RUS GIRYA OLGA 2266 U-18 Girls

1270 RUS GOLIKOV DMITRY Personal acc.

1271 RUS GOLIKOV NIKOLAY U-10 Open

1272 RUS GOLOVIN NIKOLAY Personal acc.

1273 RUS GORDIEVSKIY DMITRY 2244 U-14 Open

1274 RUS GOROZHANKINA YULIA 2074 U-16 Girls

1275 RUS GORYACHKINA ALEKSANDRA 1984 U-12 Girls

1276 RUS GRANOVSKIY ALEXANDER Personal acc.

1277 RUS GUBAYDULLIN KARIM U-10 Open

1278 RUS GUBAYDULLIN TAKHIR Personal acc.

1279 RUS GURVICH ELENA Personal acc.

1280 RUS GURVICH MIKHAIL Personal acc.

1281 RUS GURVICH VITALY U-8 Open

1282 RUS IL’YUSHENOK ILYA 2426 U-16 Open

1283 RUS IONOV SERGEY Personal acc.

1284 RUS IVANOV SERGEY Personal acc.

1285 RUS IVANOVA LARISA Personal acc.

1286 RUS IVANOVA VALERIA U-8 Girls

1287 RUS KAZANTSEV KIRILL U-10 Open

1288 RUS KAZANTSEVA EVGENIA Personal acc.

1289 RUS KHANIN SEMEN 1956 U-10 Open

1290 RUS KHANIN VLADIMIR Personal acc.

1291 RUS KHAYRULLINA ELVIRA Personal acc.

1292 RUS KHAYRULLINA RENATA U-8 Girls

1293 RUS KISLOV SERGEY Personal acc.

1294 RUS KISTENEVA ALINA Personal acc.

1295 RUS KISTENEVA ELIZAVETA Personal acc.

1296 RUS KLEPIKOV NIKITA 1873 U-10 Open

1297 RUS KOMLYAKOV VICTOR Personal acc.

1298 RUS KONTORBAEVA ZHAMAL Personal acc.

1299 RUS KORCHAGINA VICTORIA 2172 U-18 Girls

1300 RUS KOVALEV EGOR 1752 U-12 Open

1301 RUS KOVALEV NIKOLAY Personal acc.

1302 RUS KRUTYAKOVA OLGA Personal acc.

1303 RUS KUCHUMOVA EVGENIYA Personal acc.

1304 RUS KUDELYA IGOR 1974 U-10 Open

1305 RUS KULAKOV VYATCHESLAV 2380 U-18 Open

1306 RUS KURSKAYA LYUDMILA Personal acc.

1307 RUS KUZNETSOVA DARIA Personal acc.

1308 RUS KUZNETSOVA GALINA Personal acc.

1309 RUS LITVINOV KONSTANTIN 1802 U-16 Open

1310 RUS LITVINOV MAXIM 1729 U-10 Open

1311 RUS LOMASOV SEMEN U-8 Open

1312 RUS LOMASOVA YULIA Personal acc.

1313 RUS LUGOVSKOI MAXIM 2096 U-14 Open

1314 RUS LUGOVSKOI VLADIMIR Personal acc.

1315 RUS MAKARENKO ALEXANDRA 1941 U-14 Girls

1316 RUS MAKHMUTOV RAIL 2036 U-14 Open

1317 RUS MALOVA Anna U-12 Girls

1318 RUS MALOVA VERA Personal acc.

1319 RUS MANANNIKOVA MARIYA U-8 Girls

1320 RUS MANANNIKOVA NATALYA Personal acc.

1321 RUS MATLAKOV MAXIM 2574 U-18 Open

1322 RUS MERKIN GERMAN U-8 Open

1323 RUS MERKINA ELENA Personal acc.

1324 RUS MINKO VLADIMIR 2044 U-12 Open

1325 RUS MINKO Personal acc.

1326 RUS MORTANUS OXANA Personal acc.

1327 RUS MUKHUTDINOV MARAT Personal acc.

1328 RUS OBODCHUK ANDREY Personal acc.

1329 RUS OBOLENTSEV SERGEY Personal acc.

1330 RUS OBOLENTSEVA ALEXANDRA U-8 Girls

1331 RUS OBOLENTSEVA LUIDMILA Personal acc.

1332 RUS OGNERUBOVA ANASTASIA 2026 U-16 Girls

1333 RUS OZOLIN MAXIM Personal acc.

1334 RUS PAK ALEXANDER 1963 U-10 Open

1335 RUS PAK EVGENY Personal acc.

1336 RUS PANTELEEV ANATOLY Personal acc.

1337 RUS PARAMZINA ANASTASIA 1712 U-12 Girls

1338 RUS PASIEV RAKHIM 2314 U-16 Open

1339 RUS PISKAIKIN BOGDAN Personal acc.

1340 RUS PONAMARCHUK ANASTASIA U-10 Girls

1341 RUS POPOV ANDREY 2004 U-12 Open

1342 RUS POPOV OLEG Personal acc.

1343 RUS POZHARSKIY VICTOR Personal acc.

1344 RUS PRIPOLZIN ANTON U-8 Open

1345 RUS PRIPOLZIN OLEG Personal acc.

1346 RUS REPINA VARVARA 2262 U-18 Girls

1347 RUS RODIONOVA DARIA 1888 U-12 Girls

1348 RUS RODIONOVA NATALIA Personal acc.

1349 RUS ROZUM IVAN 2457 U-18 Open

1350 RUS SAMIGULLINA DIANA 2152 U-14 Girls

1351 RUS SAMSONOV NIKITA U-8 Open

1352 RUS SAMUSENKO MAXIM 1902 U-12 Open

1353 RUS SAMUSENKO RAMZIYA Personal acc.

1354 RUS SAVENKOV KONSTANTIN 1801 U-10 Open

1355 RUS SAVINA ANASTASIA 2382 U-18 Girls

1356 RUS SCHETININ ALEXANDER Personal acc.

1357 RUS SEMENOVA ELENA 2189 U-18 Girls

1358 RUS SEVERIN NATALIA Personal acc.

1359 RUS SEVERINA MARIA 2009 U-14 Girls

1360 RUS SHAFAROSTOV ALEXEI Personal acc.

1361 RUS SHAFAROSTOV ARTEM 2012 U-12 Open

1362 RUS SHAKHMURZOV ARTUR Personal acc.

1363 RUS SHAKHMURZOVA FATIMA U-12 Girls

1364 RUS SHAYKHUTDINOV KAMIL Personal acc.

1365 RUS SHMARIN VLADIMIR Personal acc.

1366 RUS SHMARINA DARIA 1809 U-16 Girls

1367 RUS SHUKH NIKOLAY 2442 U-18 Open

1368 RUS SIDOROV ANTON U-8 Open

1369 RUS SIDOROV VLADIMIR Personal acc.

1370 RUS SLAVNOVA DANIYA Personal acc.

1371 RUS STYAZHKIN VIACHESLAV          Personal acc.

1372 RUS STYAZHKINA ANNA 2059 U-12 Girls

1373 RUS SUKHAREVA MARIYA Personal acc.

1374 RUS SUTORMIN ALEXEY Personal acc.

1375 RUS SUTORMIN DANILA 2025 U-12 Open

1376 RUS TAPPYROV VLADIMIR Personal acc.

1377 RUS TARKHANOV VSEVOLOD U-8 Open

1378 RUS TATEKHIN VIATCHESLAV 2011 U-12 Open

1379 RUS TEREKHIN ANATOLY Personal acc.

1380 RUS TERENYIEV VLADISLAV U-14 Open

1381 RUS TOLSTYKH NIKOLAY Personal acc.

1382 RUS VALIEVA RUFINA 1979 U-12 Girls

1383 RUS VASENINA ANNA 1823 U-10 Girls

1384 RUS VASENINA ZOYA Personal acc.

1385 RUS VASILIEV ARKADIY U-10 Open

1386 RUS VASILIEV BORIS Personal acc.

1387 RUS VASILIEV VASILY Personal acc.

1388 RUS VAVULIN MAXIM 2019 U-12 Open

1389 RUS VAVULINA EVGENIYA Personal acc.

1390 RUS VULFSON VLADIMIR Personal acc.

1391 RUS YAKSIN OLEG 2385 U-18 Open

1392 RUS ZANAN EVGENIY 2111 U-12 Open

1393 RUS ZENZERA ALEXEY 2125 U-12 Open

1394 RUS ZENZERA ELENA Personal acc.

1395 RUS ZOLOTOV ALEXANDER Personal acc.

1396 RUS ANIKIN IGOR U-8 Open

1397 RUS ANIKIN DMITRY Personal acc.

1398 RUS ANIKINA ANNA Personal acc.

1399 RUS ANIKIN ALEXANDER Personal acc.

1400 RUS ORDYAN VREZH Personal acc.

1401 RUS PETROSYAN ARMAN Personal acc.

1402 RUS Orel Danil U-8 Open

1403 RUS Shurunov Andrey 1887 U-10 Open

1404 RUS Antipov Mikhail 2176 U-12 Open

1405 RUS Yuffa Daniil 2168 U-12 Open

1406 RUS Paravyan David 2025 U-12 Open

1407 RUS Bukavshin Ivan 2417 U-14 Open

1408 RUS Vastrukhin Oleg 2315 U-18 Open

1409 RUS Kisteneva Liza 1794 U-12 Girls

1410 RUS Burmistrova Alena U-12 Girls

1411 RUS Suslova Alena 2164 U-16 Girls

1412 RUS Gvilava Maya 2063 U-18 Girls

1413 ALB Kerciku Suzana U-12 Girls

1414 ALB Tuzi Bruna U-14 Girls

1415 ALB Cepani Jeta U-16 Girls

1416 ALB Marko Pirro U-8 Open

1417 ALB Sinjari Dhimitri U-10 Open

1418 ALB Ndreu Donald U-12 Open

1419 ALB Gjika Gent U-14 Open

1420 ALB Ashiku Franc U-16 Open

1421 ALB Pasko Llambi U-18 Open

1422 ALB Cela Shkelqim Coach

1423 ARG Yáñez Viviana Personal acc.

1424 ARG Avalo Kimey U-8 Girls

1425 ARG Acosta Pablo Ismael 1995 U-10 Open

1426 ARG Strgachich Aylen 1723 U-10 Girls

1427 ARG Denon Nicole 1581 U-12 Girls

1428 ARG Herrera Viviana unr U-14 Girls

1429 ARG Flores Nancy 1927 U-16 Girls

1430 ARG Martínez de Negri María Agustina 1945 U-18 Girls

1431 ARG Martínez Ayelen 1998 U-16 Girls

1432 ARG Muñoz Francisco U-10 Open

1433 ARG Sosa Tomás 1983 U-12 Open

1434 ARG Dimuro Matías 2214 U-18 Open

1435 ARG Intelangelo Garcia Serena U-8 Girls

1436 ARG García Adriana Marisa Personal acc.

1437 ARG Lafuente Pablo Coach

1438 ARG Novoa Fernando 1803 U-12 Open

1439 ARG Novoa Francisco Personal acc.

1440 ARG Grau Máximo U-8 Open

1441 ARG Díaz Mariel Personal acc.

1442 COL Varela Maria de los Angeles 1468 U-8 Girls

1443 COL Rodriguez Sofia 1912 U-10 Girls

1444 COL Romero Daniela 1927 U-12 Girls

1445 COL Pachon Adriana 1972 U-14 Girls

1446 COL Acosta Jorian 1966 U-8 Open

1447 COL Zapata Steven 1988 U-10 Open

1448 COL Ruiz Joshua 2091 U-12 Open

1449 COL Martinez Martin 2168 U-14 Open

1450 COL Barros Raul Jr. 2072 U-16 Open

1451 COL Sanchez Simon 2194 U-18 Open

1452 COL Renteria Manuela 1932 U-12 Girls

1453 COL Rodriguez Paula Andrea 2009 U-14 Girls

1454 COL Renteria Alejandro 1604 U-10 Open

1455 COL Castro Jairo 2000 U-12 Open

1456 COL Arenas David 2333 U-18 Open

1457 COL Gomez Perez Jaidor Stewart U-8 Open

1458 COL Castrillon Melissa 2036 U-14 Girls

1459 COL Rios Mauricio Coach

1460 COL Cubides Marisol Personal acc.

1461 COL Ruiz Orlando Personal acc.

1462 COL Castillo Edilia Personal acc.

1463 COL Garcia Maria de los Angeles Personal acc.

1464 COL Renteria Rolando Personal acc.

1465 COL Varela Guzman Albeiro Personal acc.

1466 COL Calle Jose Jesus Personal acc.

1467 COL Rodriguez Carlos Hernan Personal acc.

1468 COL Naranjo Alfonso Personal acc.

1469 CHN CHU RUO TONG U-8 Girls

1470 CHN GENG PING AN Personal acc.

1471 CHN XU JIA LUN U-10 Open

1472 CHN WANG HONG FANG Personal acc.

1473 CHN LIU KE XIN 1832 U-10 Girls

1474 CHN HUANG BO Personal acc.

1475 CHN LIAO RUI U-12 Girls

1476 CHN LI YUN SHAN U-8 Girls

1477 CHN GAO KAI U-8 Open

1478 CHN GAO JUN JIANG Personal acc.

1479 CHN BAI JIN SHI U-10 Open

1480 CHN SU YING Personal acc.

1481 CHN CHU XIAO MAN U-12 Open

1482 CHN ZHANG WEI DA 2420 Coach

1483 CHN ZHAO SHI YUAN U-8 Open

1484 CHN ZHAO JIANG Personal acc.

1485 CHN ZHANG HAN YU U-10 Open

1486 CHN ZHANG PING Personal acc.

1487 CHN CHEN BAI NING U-10 Open

1488 CHN CHEN GANG Personal acc.

1489 CHN LIU YI FU U-12 Open

1490 CHN LIU YAN Personal acc.

1491 CHN LIU HONG MEI Personal acc.

1492 CHN LIAO YU HAO 1698 U-10 Open

1493 CHN CHEN YING LIAN Personal acc.

1494 CHN CHU HUI LING Personal acc.

1495 GER Selllier Frederic Press

1496 NED Mahsa Bitalzadeh 1795 U-12 Girls

1497 WIM NED Lisa Schut 2221 U-16 Girls

1498 FM NED Benjamin Bok 2351 U-14 Open

1499 FM NED Robin Van Kampen 2447 U-16 Open

1500 FM NED Christov Kleijn 2386 U-18 Open

1501 IM NED Jop Delemarre 2433 Head of Delegation

1502 GM NED Vladimir Tchoutchelov 2598 Coach

1503 TKM Hojadurdyeva Selbi U-8 Girls

1504 TKM Tagandurdyeva Bagul U-10 Girls

1505 TKM Atabayeva Ogulgerek 1905 U-12 Girls

1506 TKM Atabayeva Gozel 1978 U-14 Girls

1507 TKM Velieva Hurma 1965 U-16 Girls

1508 TKM Isaeva Aynur 1939 U-18 Girls

1509 TKM Ovezdyrdyeva Jemal 1844 U-12 Girls

1510 TKM Ovezova Mengli U-12 Girls

1511 TKM Joraeva Govher 2152 U-16 Girls

1512 TKM Muradova Soltan U-8 Open

1513 TKM Berdiev Govshut U-10 Open

1514 TKM Atabayev Saparmurat 1937 U-10 Open

1515 TKM Kakabayev Mergen U-12 Open

1516 TKM Yagmurov Sultan 1951 U-14 Open

1517 TKM Atabayev Maksat 2294 U-16 Open

1518 TKM Atabayev Yusup 2209 U-18 Open

1519 TKM Atabayev Aydogdy 2232 Coach

1520 TKM Geldiev Akmurat Coach

1521 SCO Tate Alan Invited Coach

1522 SCO Woods Connor 1996 U-18 Open

1523 SCO Maxwell Daniel U-18 Open

1524 SCO Newton Andrew U-16 Open

1525 SCO He Ben U-12 Open

1526 SCO McDonald Maryann 1530 U-16 Girls

1527 SCO McDonald Ian 1635 U-14 Open

1528 SCO Roy Charlie Personal acc.

1529 SCO Roy Ali 1773 U-14 Girls

1530 SCO Panwitz Kai U-8 Open

1531 SCO Bain Maureen Personal acc.

1532 CM LIB El Jawich Amro 2112 U-14 Open

1533 LIB Oknayan Razmig U-18 Open

1534 LIB Moudallal Tarek Coach

1535 ESP Irene Nicolas Zapata 1794 U-12 Girls

1536 ESP Juan Antonio Nicolas Fernandez Personal acc.

1537 ESP Amalia Aranaz Murillo 2061 U-14 Girls

1538 wf ESP Anabel Guadamuro Torrente 2136 U-18 Girls

1539 f ESP David Pardo Simon 2321 U-14 Open

1540 f ESP Angel Arribas Lopez 2429 U-16 Open

1541 g ESP Ivan Salgado Lopez 2558 U-18 Open

1542 m ESP David Recuero Guerra 2460 U-18 Open

1543 g ESP Jesus De la Villa Garcia Coach

1544 ESP Jordi Magem Badals Coach

1545 ESP Jesus Quevedo Galan Head of Delegation

1546 ESP Jose Carlos Aranaz Portugues Personal acc.

1547 GER Friedrich Wiede 2114 U-14 Open

1548 GER Kugler Florian 2058 U-16 Open

1549 GER Jorczik Julian 2374 U-18 Open

1550 GER Gungl Theo 1682 U-8 Open

1551 GER Gungl Susan Personal acc.

1552 GER Sawlin Leonid 1858 U-10 Open

1553 GER Sawlin Michail Personal acc.

1554 GER Lagunow Alexander Coach

1555 GER Lagunow Raphael 0 U-10 Open

1556 GER Lagunow Elina 1738 U-12 Girls

1557 GER Lagunow Juliana Personal acc.

1558 GER Wagner Dennis 2046 U-12 Open

1559 GER Wagner Annette Personal acc.

1560 WF GER Osmanodja Filiz 2022 U-14 Girls

1561 GER Osmanodja Osman Personal acc.

1562 GER Klek Hanna Marie 2048 U-14 Girls

1563 GER Endress Anna 2080 U-16 Girls

1564 GER Hannes Diana 2125 U-18 Girls

1565 GER Brandl Lea Maria 1525 U-10 Girls

1566 GER Zelbel Patrick 2346 U-16 Open

1567 GER Zelbel Marion Personal acc.

1568 GER Poetsch Hagen 2351 U-18 Open

1569 GER Vökler Bernd Invited Coach

1570 GER Kersten Uwe Coach

1571 GER Michalczak Thomas Coach

1572 GER Prusikin Michael Coach

1573 GER Galdunts Sergey Coach

1574 GER Bogner Norbert Head of Delegation

1575 GER Graf Clara Victoria 0 U-10 Girls

1576 GER Kühnel Lena 1761 U-14 Girls

1577 GER Marx Inga 1737 U-14 Open

1578 GER Fieberg Samuel 0 U-8 Open

1579 GER Mager Denis 1554 U-10 Open

1580 GER Baskin Robert 1709 U-10 Open

1581 GER Flüchter Gregor 0 U-10 Open

1582 GER Gheng Christian 1507 U-10 Open

1583 GER Scholz Robert 1876 U-10 Open

1584 GER Rempe Moritz 0 U-10 Open

1585 GER Kaplun David 1831 U-10 Open

1586 GER Donchenko Alexander 2037 U-12 Open

1587 GER Xu Xiangliang 1961 U-12 Open

1588 GER Yankelevich Lev 1943 U-12 Open

1589 GER Lampert Jonas 2111 U-12 Open

1590 GER Schröder Jan-Christian 1878 U-12 Open

1591 GER Neumair Jerome 2013 U-14 Open

1592 GER Kaphle Sebastian 2140 U-14 Open

1593 GER Bogner Sebastian 2502 U-18 Open

1594 GER Rempe Martina Personal acc.

1595 GER Rempe Michael Press

1596 GER Hagedorn Alfons Personal acc.

1597 GER Fieberg Christoph Personal acc.

1598 GER Müller-Fieberg Dr. Rita Personal acc.

1599 GER Flüchter Maren Personal acc.

1600 GER Graf Oliver Personal acc.

1601 GER Bräuning Rudolf Personal acc.

1602 GER Schröder Sabine Personal acc.

1603 GER Krüger Wolfgang Personal acc.

1604 SRI Wijesuriya Godigamuwage Luxman Arbiter

1605 SRI Jayasinghe Don Erosh Sampath Coach

1606 SRI Munasinghe Shanaka Laknath 1774 U-14 Open

1607 SRI Hapuarachchi HLM 1998 U-18 Open

1608 SRI Dhanawala Withana DW Apurva Gayasari Herath U-8 Girls

1609 SRI Abeygunawardhana Senarath Yapa Binudi Thesara U-8 Girls

1610 SRI Singaneththi Shyamin A Personal acc.

1611 SRI Abeygunawardhana Senarath Yapa G Athsara Personal acc.

1612 SRI Abeygunawardhana Senarath Yapa Chamindu

1613 SRI Wijesuriya Godigamuwage Pasindi Yathra No U-8 Girls

1614 SRI Kuruppu Supun Dasantha No U-10 Open

1615 SRI Kuruppu Daya Chandrani Personal acc.

1616 SRI Sathiaras Sanduny Sathya No U-10 Girls

1617 SRI Nanayakkara PG Sithija Lahiru No U-8 Open

1618 SRI Wijesinghe Limda Himali Personal acc.

1619 SRI Rankiri Pathirannahelage Srimali Somaweera Perera Personal acc.

1620 SRI Abeysekera Randika Nuwanthi No U-12 Girls

1621 SRI Kumarasinghe Sineli Dulara U-12 Girls

1622 SRI Malawaraarachchi Visura Indula U-8 Open

1623 SRI Malwara Arachchi Sirisoma Personal acc.

1624 SRI Killaponage Don Tharusha Madushan No U-12 Open

1625 SRI Bodage Dinushki Premanath 1793 U-14 Girls

1626 SRI Udupitiye Gedara Samasha Sayanjalee Sasinthara Udupitiye 1740 U-16 Girls

1627 SRI Walallawita Lihini Ashwini 1797 U-18 Girls

1628 SRI Lokunarangoda Jalashi Changa Miss U-18 Girls

1629 IRI MOOSAVIAN SHABGARD SEYED HAMED Coach

1630 IRI SHEYKH HARANDI KHOSROW Coach

1631 IRI HAJI SEYED ABOLGHASSEM TEHRANI AFSHIN Coach

1632 IRI ESKANDARI FEREYDOON Personal acc.

1633 WFM IRI HEJAZIPOUR MITRA 2149 U-16 Girls

1634 IRI GHASSEMI SOHEILA Head of Delegation

1635 IRI AZAVARI ZAHRA 1803 U-14 Girls

1636 IRI JAAFARI GOLNAZ 1999 U-18 Girls

1637 IRI GHAZIOLSHARIF KIMIA 1493 U-10 Girls

1638 WFM IRI KHADEMALSHARIEH SARASADAT 2017 U-12 Girls

1639 IRI TABATABAEI SEYEDMOHAMMADAMIN 1680 U-8 Open

1640 IRI MOUSAVI PALATKALEH SEYED KHALIL 2054 U-12 Open

1641 IRI DALIR ALIREZA 2149 U-16 Open

1642 IRI DERENI PORIA 2321 U-18 Open

1643 IRI GHORBANI MOHSEN Coach

1644 IRI ARIA NEJAD HOSSEIN Coach

1645 IRI ASGHARZADEH MOHAMMADREZA U-10 Open

1646 IRI ASGHARZADEH MOHAMMADMEHDI Personal acc.

1647 IRI GHOLAMI ORIMI ARYAN 1983 U-8 Open

1648 IRI HASHEMI SEYEDEH FATEMEH U-8 Girls

1649 IRI HASHEMI SEYED REZA Personal acc.

1650 IRI ASADI SEDIGHEH Personal acc.

1651 IRI KOWSARINIA AMIR 2096 U-14 Open

1652 IRI HARUTYUNYAN GEVORG Coach

1653 IRI KOWSARINIA MEHRAN Personal acc.

1654 IRI LORPARI ZANGENEH SHAHIN 1938 U-10 Open

1655 IRI IZADGOSHASB FARZANEH Personal acc.

1656 IRI LORPARI ZANGENEH MOHSEN Personal acc.

1657 IRI KHAS MOHAMMADI AMIR HOSSEIN Personal acc.

1658 IRI SHEIKH HASSANI BARDIA 1898 U-12 Open

1659 IRI POUR RAMEZANALI AMIRREZA 2279 U-18 Open

1660 IRI MORADI KIMIA 1804 U-14 Girls

1661 IRI MORADI AMIR MASOUD 1928 U-12 Open

1662 IRI AZALI SHAHRIAR Personal acc.

1663 IRI AZALI ASHKAN 0 U-12 Open

1664 IRI VOJDANI SAGHIR SIAVOSH 0 U-10 Open

1665 IRI VOJDANI SAGHIR MOHAMMAD REZA Personal acc.

1666 IRI ESMAEILI BOZCHELOEI FARHAD Personal acc.

1667 IRI HAGH SHENAS GETABI EBRAHIM Coach

1668 IRI MOSHIRZADEHMOAYEDI MINA Personal acc.

1669 IRI GANJALI HOSSEIN U-8 Open

1670 IRI ROSHAN REYSHAHRI MEHRAN Personal acc.

1671 IRI ROSHAN REYSHAHRI SARINA 0 U-14 Girls

1672 IRI SHAFIEE AMIRMOHAMMAD 0 U-8 Open

1673 IRI SHAKERIASKI SHAHLA Personal acc.

1674 IRI LARKI HOSHANG Personal acc.

1675 IRI LARKI MOHAMMAD MOEIN U-8 Open

1676 IRI IDANI ESMAEIL Personal acc.

1677 IRI IDANI POUYA 2183 U-14 Open

1678 WFM IRI HAKIMIFARD GHAZAL 2134 U-16 Girls

1679 IRI HAKIMIFARD RANNA 1832 U-14 Girls

1680 IRI ZADSHAM SHAYAN 1849 U-8 Open

1681 IRI NAJAFI MAHSA Personal acc.

1682 IRI MOMENYESAGHI SEDIGHEH Personal acc.

1683 IRI FENDERESKI NIMA U-8 Open

1684 IRI AZIMI SEYED KHASHAYAR 1787 U-10 Open

1685 IRI AFSHAR NIUSHA 1813 U-18 Girls

1686 IRI DANESH PEYMANEH Personal acc.

1687 IRI SHIRANI BEHNAM Personal acc.

1688 IRI SHIRANI LIRI NIMA 0 U-8 Open

1689 IRI EMAMI ARDESTANI ELAHEH Personal acc.

1690 IRI DERAKHSHANI DORSA 1771 U-12 Girls

1691 IRI DERAKHSHANI BORNA 0 U-8 Open

1692 IRI KHERADYAR AFSOON Personal acc.

1693 IRI KOUCHAKI PENCHAH GHOLAMALI Personal acc.

1694 IRI KOUCHAKI PENCHAH JABER 0 U-8 Open

1695 IRI KESHAVARZ FAYYAZ BAZKIAEE SAKINEH Personal acc.

1696 IRI BADKOUBI AHMAD Personal acc.

1697 IRI NEMATI CHERMEHINI TAHEREH Personal acc.

1698 IRI BADKOUBI AMIRHOSSEIN 0 U-10 Open

1699 IRI JAVANBAKHT NIMA 2050 U-14 Open

1700 IRI JAVANBAKHT MEHRDAD Personal acc.

1701 IRI AVETISYAN MANVEL Coach

1702 GEO Giorgadze George Personal acc.

1703 wm GEO Tsatsalashvili Keti 2249 U-18 Girls

1704 wm GEO Danelia Mariam 2161 U-16 Girls

1705 GEO Gurgenidze David Coach

1706 GEO Macharashvili Giorgi Personal acc.

1707 GEO Beradze Irakli 2156 U-14 Open

1708 GEO Gogoichaishvili Giorgi Personal acc.

1709 GEO Kumsiashvili Nikoloz 1892 U-12 Open

1710 GEO Janjghava Lasha Personal acc.

1711 wg GEO Guramishvili Sopiko 2337 U-18 Girls

1712 GEO Arabidze Meri U-16 Girls

1713 wm GEO Paikidze Nazi 2279 U-16 Girls

1714 GEO Keleptrishvili Irakli 1751 U-12 Open

1715 m GEO Benidze Davit 2422 U-18 Open

1716 GEO Nikolashvili Giorgi 2206 U-16 Open

1717 GEO Sulamanidze Mariam 1819 U-16 Girls

1718 GEO Shamatava Ana 1856 U-14 Girls

1719 GEO Kuchava Ana 1911 U-14 Girls

1720 GEO Kostava Elene U-8 Girls

1721 GEO Choladze Tea U-10 Girls

1722 GEO Khomeriki Nino 1661 U-12 Girls

1723 GEO Kalmakhelidze Davit Personal acc.

1724 GEO Akhvlediani Irakli U-10 Open

1725 GEO Kamkia Davit U-8 Open

1726 GEO Gogokhia Joni U-10 Open

1727 GEO Javakhadze Zurab U-16 Open

1728 GEO Tsirekidze Giorgi U-16 Open

1729 GEO Dvalishvili Vazha U-16 Open

1730 GEO Jalaghonia Nino U-10 Girls

1731 GEO Unapkoshvili Nani 1993 U-14 Girls

1732 GEO Kobeshavidze Lika 1889 U-14 Girls

1733 GEO Chakvetadze Dea 1696 U-16 Girls

1734 GEO Dakhundaridze Nino U-10 Girls

1735 GEO Donghvani Dachi U-8 Girls

1736 GEO Margvelashvili Gvantsa U-8 Girls

1737 GEO Vepkhvishvili Varlam Arbiter

1738 FM BRA Chiari Arthur 1985 U-12 Open

1739 BRA Gontijo Cristina Personal acc.

1740 BRA Carsten Dobuchak Tiago 1844 U-10 Open

1741 BRA Dobuchak Janice Personal acc.

1742 BRA Dobuchak Fabio Personal acc.

1743 BRA Dall’Orsoletta Alaize U-12 Girls

1744 BRA Demartini Maysa Lais U-16 Girls

1745 BRA De Oliveira Edison Luiz Personal acc.

1746 BRA Lima Darcy Coach

1747 BRA De Oliveira Ana Paula 1783 U-18 Girls

1748 BRA De Oliveira Valcir Personal acc.

1749 BRA Rodrigues Fernanda 1972 U-14 Girls

1750 BRA Rodrigues Maria das Graça Personal acc.

1751 BRA Vescovi Katherine U-10 Girls

1752 BRA Vescovi Giovanni Personal acc.

1753 BIH Topić Aja U-12 Girls

1754 BIH Topić Ajla 1750 U-14 Girls

1755 BIH Hadžiselimović Maja 1681 U-18 Girls

1756 BIH Bošnjak Domagoj U-12 Open

1757 BIH Marjanović Dejan 1987 U-14 Open

1758 BIH Paštar Slaven 1880 U-16 Open

1759 BIH Jefić Srđan 2105 U-18 Open

1760 BIH Marjanović Miro Coach

1761 AZE Balajaeva Khanim U-8 Girls

1762 AZE Mammadova Narmin U-10 Girls

1763 AZE Amrayeva Aytan U-12 Girls

1764 AZE Rahimli Izzat 1907 U-14 Girls

1765 AZE Abdurrahmanli Aytaj 1878 U-16 Girls

1766 AZE Baxtiyarli Aysel 2042 U-18 Girls

1767 AZE Shirinov Farid U-8 Open

1768 AZE Mammadov Gulam U-10 Open

1769 AZE Bayramov Elkhan 1954 U-12 Open

1770 f AZE Bajarani Ulvi 2392 U-14 Open

1771 AZE Huseyn Orkhan 2121 U-16 Open

1772 m AZE Rasulov Vugar 2474 U-18 Open

1773 AZE Mustafazada Nigar U-8 Girls

1774 AZE Mammadzada Gunay 1753 U-10 Girls

1775 AZE Qadimbayli Abdulla U-8 Open

1776 AZE Asadli Vugar U-8 Open

1777 AZE Mammadov Zaur 2324 U-16 Open

1778 AZE Sideifzada Fikrat Coach

1779 AZE Ismayilzada Zeynab U-8 Girls

1780 AZE Hasanzada Ulkar U-8 Girls

1781 AZE Hojjatova Aydan U-10 Girls

1782 AZE Shahaliyev Ismayil U-10 Open

1783 AZE Shabanov Abdulla U-10 Open

1784 AZE Maharammli Chingiz U-10 Open

1785 AZE Sadikhov Ulvi 2004 U-12 Open

1786 AZE Imanli Magrura U-12 Girls

1787 AZE Suleymanli Ramazan 1745 U-12 Open

1788 AZE Zeynalli Miradil U-12 Open

1789 AZE Atayev Huseyn U-12 Open

1790 AZE Bakirli Omar 1762 U-12 Open

1791 AZE Soyunlu Narmin 1758 U-14 Girls

1792 AZE Bayramov Rustam U-14 Open

1793 WM AZE Kazimova Narmin 2228 U-16 Girls

1794 AZE Abdulla Khayala 2165 U-16 Girls

1795 AZE Xalilova Khadija U-16 Girls

1796 AZE Rzayev Bahruz 2238 U-16 Open

1797 WF AZE Mammadova Gulnar 2209 U-18 Girls

1798 m AZE Durarbayli Vasif 2443 U-18 Open

1799 AZE Gozalov Vali Personal acc.

1800 IM AZE Abasov Nijat 2525 U-14 Open

1801 AZE Shabanov Nurlan 1947 U-14 Open

1802 AZE Mammadov Mehdi 1769 U-14 Open

1803 AZE Bagirova Khatun 1852 U-12 Girls

1804 AZE Huseynov Sabir Personal acc.

1805 AZE Ubilava Elizbar Personal acc.

1806 MF PER Nina Campos Miguel Ángel 2279 Coach

1807 PER Arias Gavidia Mario 2107 U-14 Open

1808 PER Chong Chinchay Eric U-10 Open

1809 WMF PER Aliaga Fernandez Ingrid Yadyra 2140 U-18 Girls

1810 WMI PER Cori Tello Deysi Estela 2361 U-16 Girls

1811 MF PER Cori Tello Jorge Moises 2445 U-14 Open

1812 PER Cori Sanchez Jorge Luis Personal acc.

1813 PER Zevallos Ponce Alejandra Milagros 1692 U-10 Girls

1814 PER Zevallos Quiroz Fredy Arturo Personal acc.

1815 PER Paredes Bustamante Paula Elizabeth U-12 Girls

1816 PER Bustamante Che Elizabeth Personal acc.

1817 PER Caballero Quijano Mitzy Mishell U-8 Girls

1818 PER Quijano Marivel Personal acc.

1819 KAZ Demeuova Gulziya U-8 Girls

1820 KAZ Koshkarova Botakoz U-12 Girls

1821 wc KAZ Saduakassova Dinara 2040 U-14 Girls

1822 KAZ Karabayeva Zhanna 1972 U-16 Girls

1823 KAZ Zhalmakhanov Ramazan U-8 Open

1824 KAZ Agmanov Zhandos U-10 Open

1825 KAZ Akhmetov Ayan 1965 U-12 Open

1826 KAZ Ismailov Mukhit 2057 U-14 Open

1827 KAZ Zhandarbekov Bakberdi 2064 U-16 Open

1828 f KAZ Karayev Assylkhan 2289 U-18 Open

1829 KAZ Issayev Yerlan Coach

1830 wf KAZ Nakhbayeva Guliskhan 2216 U-18 Girls

1831 KAZ Abdumalik Zhansaya 1804 U-10 Open

1832 KAZ Mukhamedgaliyeva Tomiris U-8 Girls

1833 KAZ Sadykova Yasmin 1863 U-12 Girls

1834 KAZ Abylkassymova Raushan 2005 U-16 Girls

1835 KAZ Shangarayeva Daiana 1864 U-16 Girls

1836 KAZ Alpysbayeva Aigerim 1972 U-18 Girls

1837 KAZ Kanatzhanov Nurzhan U-10 Open

1838 KAZ Usseinov Chingis U-12 Open

1839 KAZ Mukashev Assan 2085 U-16 Open

1840 KAZ Kozganbayev Yerken 2192 U-16 Open

1841 KAZ Ulkhanov Azamat 2054 U-18 Open

1842 KAZ Peregudov Nikolay Personal acc.

1843 KAZ Ashirov Daniyar Personal acc.

1844 KAZ Torebekova Alma Personal acc.

1845 KAZ Kaldybayeva Saida Personal acc.

1846 KAZ Bulanova Irina Personal acc.

1847 KAZ Kaliyeva Gulsum Personal acc.

1848 KAZ Khassanova Flyura Personal acc.

1849 KAZ Ibrayev Nurlan Personal acc.

1850 KAZ Yeshmukhambetova Zhanbota Personal acc.

1851 KAZ Kim Grigoriy Personal acc.

1852 KAZ Abylkassymova Alma Personal acc.

1853 KAZ Utesheva Oral Personal acc.

1854 KAZ Demeuov Altay Personal acc.

1855 KAZ Akhmetova Zhanna Personal acc.

1856 KAZ Tuleubayev Daulet U-10 Open

1857 KAZ Tuleubayeva Svetlana Personal acc.

1858 KAZ Semchenkov Vladimir Personal acc.

1859 KAZ Omarova Damesh Personal acc.

1860 KAZ Mukhamedgaliyev Rakhim Personal acc.

1861 MAD Fy Antenaina RAKOTOMAHARO U-10 Open

1862 MAD Yves André RAKOTOMAHARO Invited Coach

1863 0 IND SHAHI HARSHAL 1724 U-10 Open

1864 IND SHAHI RAJANI Personal acc.

1865 IND HETUL JAGRUT BHAI SHAH U-10 Open

1866 IND P.SHAH JAGRUT Personal acc.

1867 IND CHARAYAMPURATH MR. ATMAJ Personal acc.

1868 0 IND CHARAYAMPURATH HOUSE MEGHNA 1684 U-10 Girls

1869 IND IVANA MARIA FURTADO U-10 Girls

1870 IND ELI FURTADO Personal acc.

1871 IND SIMA SAHA Personal acc.

1872 IND SHINY DAS U-10 Girls

1873 IND VANDANA SURI Personal acc.

1874 0 IND SURI VAIBHAV 2254 U-12 Open

1875 IND SREE DEVI GOTTIPATI Personal acc.

1876 0 IND GOTTIPATI VIJAYA SAI KRISHNA 2192 U-14 Open

1877 IND GOKHALE RAGHUNANDAN Personal acc.

1878 IND BHAKTI PRADIP KULKARNI 1650 U-18 Girls

1879 WGM IND RAMASWAMY AARTHIE 2199 Coach

1880 GM IND RAMACHANDRAN BALAGURUNATHAN RAMESH 2482 Coach

1881 IND JOSHI GOVIND BALLABH Personal acc.

1882 IND SUSHANT SANTOSH BANERJEE Personal acc.

1883 IND BHASKAR ARUN GUPTA U-12 Open

1884 IND ALPANA ARUN GUPTA Personal acc.

1885 IND SANJAY MADHAV BELURKAR Personal acc.

1886 IND NITISH SANJAY BELURKAR U-8 Open

1887 IND SHRIKALA JAYAKUMAR SHETTY Personal acc.

1888 IND SHRISTI JAYAKUMAR SHETTY U-16 Girls

1889 IND RAJEEV CHOPRA Personal acc.

1890 IND ARYAN CHOPRA U-8 Open

1891 IND RAJARYAN SAIDUTT SINAI KUVELKAR U-8 Open

1892 IND RAKHI SAIDUTT KUVELKAR Personal acc.

1893 IND TEJASWINI RAJENDRA SAGAR U-10 Girls

1894 IND ANJALI RAJENDRA SAGAR Personal acc.

1895 IND RIYA DHARMANAND SAVANT U-10 Girls

1896 IND DHARMANAND LOXIMON SAVANT Personal acc.

1897 IND TEJAS RAVICHANDRAN U-14 Open

1898 IND KAMESWARAN VISWESWARAN Personal acc.

1899 IND GOYAL ASHISH Personal acc.

1900 IND BANSAL NAVEEN Personal acc.

1901 IND KUMAR SAHOO MR.PRAFULLA Personal acc.

1902 IND UTKAL RANJAN SAHOO U-14 Open

1903 WIM IND ROUT PADMINI 2243 U-16 Girls

1904 IND ASHOK KUMAR ROUT Personal acc.

1905 IND DAS ARGHYADIP Personal acc.

1906 FM IND RAO PRASANNA RAGHURAM 2334 U-16 Open

1907 IND CYRUS CARMO PEREIRA U-12 Open

1908 IND DR. CARMEN MENDIS PEREIRA Personal acc.

1909 FM IND KOUSHIK GIRISH ARUN 2270 U-12 Open

1910 FM IND DAS SAYANTAN 2218 U-12 Open

1911 0 IND PONNUSAMY SHYAAM NIKHIL 2397 U-18 Open

1912 IM IND BASKARAN ADHIBAN 2481 U-18 Open

1913 IND PRIYADHARSHAN KANNAPPAN U-16 Open

1914 IM IND SETHURAMAN PANAYAPPAN SETHURAMAN 2455 U-16 Open

1915 0 IND PON NAMASIVAYAM KRITHIKHA 2208 U-18 Girls

1916 IND ASHWINI UDHAYA SURIYAN U-12 Girls

1917 IM IND KRISHNAMOORTHY MURUGAN 2355 Coach

1918 IM IND VENKATARAMANA PRASAD DEVAKI 2380 Coach

1919 0 IND SESHADRI SRIJA 1804 U-12 Girls

1920 IND PADMANABHAN MR.SESHADRI Personal acc.

1921 IND AKASH THAKUR Personal acc.

1922 IND PRADYOT DATTATRAYA GARGE Personal acc.

1923 0 IND GARGE PRAMEYA PRADYOT 1659 U-8 Open

1924 IND GHOSH DIPTAYAN 2093 U-12 Open

1925 IND GUHA RAJ Personal acc.

1926 IND MITRABHA GUHA U-8 Open

1927 IND RUCHA SANJEEV PUJARI U-16 Girls

1928 IND BODDA PRATYUSHA 1974 U-12 Girls

1929 IND MUKHERJEE ARPITA U-8 Girls

1930 IND ANNASAHEB GORAKHNATH GAGARE Personal acc.

1931 IND SHALMALI ANNASAHEB GAGARE U-16 Girls

1932 IND SHARDUL ANNASAHEB GAGARE U-12 Open

1933 0 IND RAMARAJ BHARATHI 2087 U-16 Girls

1934 0 IND JAYAKUMAR SARANYA 2001 U-14 Girls

1935 IND MUGUNDA KUMAR MAHALAKSHMI 1765 U-10 Girls

1936 IND LASYA GOLI U-12 Girls

1937 IND SAILAJA BANDI Personal acc.

1938 IND NANDHIDHAA PALLATHUR VENKATACHALAM U-14 Girls

1939 IND NIHAL Manjunath U-14 Open

1940 IND DEEPTHAMSH REDDY MALREDDY U-16 Open

1941 0 IND KAPIL UDESHI ADITYA 2287 U-16 Open

1942 IND ANJANA KRISHNA SREELA U-14 Girls

1943 IND KRISHNA Kumar Mrs. Sreela Krishna Personal acc.

1944 IND KRISHNA KUMAR NAIR Personal acc.

1945 IND GOYAL TARINI U-8 Girls

1946 IND GOYAL JUHI Personal acc.

1947 IND GOYAL ARUNIMA U-12 Girls

1948 IND BANSI PRATHIMA MUTHYALA U-8 Girls

1949 IND MUTHYALA BALAMURALIDHAR Personal acc.

1950 IND VENKATA GANESH DRONAMRAJU Personal acc.

1951 IND KARTHIKEYAN MURALI U-10 Open

1952 IND SAKTHIVEL SUBRAMANIAN JITENDRIA VEL U-16 Open

1953 IND PRADEEP KUMAR RAGHU U-18 Open

1954 IND Shreyansh Daklia Jain U-18 Open

1955 FM IND GUJARATHI VIDIT SANTOSH 2447 U-16 Open

1956 IND DAS DEBASHIS 2374 U-18 Open

1957 0 IND DHAREWA KHUSHI 0 U-8 Girls

1958 0 IND DHAREWA ANAND 0 Personal acc.

1959 0 IND DHAREWA ALKA 0 Personal acc.

1960 SYR Mourad Fateema Alzahra U-8 Girls

1961 SYR Rama Maksood U-8 Girls

1962 SYR Yagi Rita U-10 Girls

1963 SYR Alkateeb Nagam U-12 Girls

1964 SYR Maksood Ragad U-12 Girls

1965 SYR Rawand Asaad U-8 Open

1966 SYR Omar Altourki U-8 Open

1967 SYR Jomrad Asaad U-10 Open

1968 SYR Alhusein Ahmad U-10 Open

1969 SYR Mohamd Wessam U-12 Open

1970 SYR Altourki Amer U-12 Open

1971 SYR Tarboush Ward U-14 Open

1972 SYR Yoosef Mada Haj U-14 Open

1973 SYR Tarboush Husam U-16 Open

1974 SYR Yazji Mada U-16 Open

1975 SYR Eiti Bashir U-18 Open

1976 SYR Farha Doha U-18 Open

1977 SYR Invited Coach

1978 wm MAC LIANG ZHIHUA 2216 Invited Coach

1979 no MAC LI YINGQI no U-12 Girls

1980 no MAC CHU HO I no U-16 Girls

1981 no MAC WONG TAK KWAN no U-18 Girls

1982 no MAC IP SENG TOU no U-12 Open

1983 no MAC IP VA HUNG no Head of Delegation

1984 no MAC YANG POU KUAN no U-8 Girls

1985 no MAC IEONG SEAK HIN no U-10 Open

1986 no MAC KOU TONG PENG no Personal acc.

1987 no MAC WONG KIT no U-10 Girls

1988 no MAC WONG WAN TAT no U-8 Open

1989 no MAC CHAN KUOK MEI no Personal acc.

1990 no MAC ABELGAS RUPERTO MIGUEL no U-14 Open

1991 no MAC LI HUI no U-16 Open

1992 no MAC CELIS JOEL CHANG 1738 U-18 Open

1993 AFG Abdul Satar Moh Aslam U-14 Open

1994 AFG Abdul Khaleq wais Abdul wodood U-16 Open

1995 AFG Ahmad Tamim Abdul Marouf U-18 Open

1996 AFG Milad Mohammad Ibrahim U-18 Open

1997 AFG Binafsha Mohammad Ibrahim Coach

1998 THA Thanarotrung Ratchaphon 1773 U-16 Open

1999 THA Pornariyasombat Atippat Coach

2000 ECU ROMERO ABIGAIL 2048 U-18 Girls

2001 ECU HEREDIA CARLA 2135 U-18 Girls

2002 ECU Valdez Arnaldo Invited Coach

2003 KOS DEDA AHMED U-14 Open

2004 KOS SARAÇI NDERIM U-14 Open

2005 KOS QORROLLI SHPRESMIR U-14 Open

2006 KOS VATOVCI BASHKIM Personal acc.

2007 KOS MUJKU VEHBI Personal acc.

2008 TUR ÖZBAY ECE U-8 Girls

2009 TUR ÖZBAY TEVFİK Personal acc.

2010 TUR ÜLKER TOLGA U-8 Open

2011 TUR ÜLKER TURGAY Personal acc.

2012 TUR ÜLKER SERPİL Personal acc.

2013 TUR GÜNDOĞAN SİNEM ÇAĞLA U-10 Girls

2014 TUR GÜNDOĞAN CEM U-14 Open

2015 TUR YOLAL SENA GÖKÇEN U-12 Girls

2016 TUR YOLAL ÖZKAN Personal acc.

2017 TUR ÇATALKILIÇ ÖZGÜR U-16 Open

2018 TUR KERİGAN DEMRE U-16 Open

2019 TUR TAŞDELEN DENİZ MURAT U-18 Open

2020 TUR ÖZSOY DAMLA U-8 Girls

2021 TUR ÖZSOY SERHAN Personal acc.

2022 TUR ABİ ÖZGÜR U-8 Open

2023 TUR AKDOĞAN ALPEREN U-8 Open

2024 TUR SEVGİ VOLKAN U-10 Open

2025 TUR SEVGİ HAKAN Personal acc.

2026 TUR DEDEBAŞ EMRE EMİN U-8 Open

2027 TUR DEDEBAŞ SELÇUK Personal acc.

2028 TUR AKDAŞ TUTKU DORUK U-14 Open

2029 TUR AKDAŞ MERAL Personal acc.

2030 TUR KOÇAÇOĞLU BELİS U-10 Girls

2031 TUR KOÇAÇOĞLU AYHAN U-8 Open

2032 TUR KAFES EMİNE Personal acc.

2033 TUR KESKİN ŞUARA U-12 Girls

2034 TUR TEMEL BURCU MELİS U-10 Girls

2035 TUR ALPER HİLAL U-10 Girls

2036 TUR ÖZEN BAHADIR U-10 Open

2037 TUR ŞAVŞET UFUK Coach

2038 TUR KAYA EMEL U-16 Girls

2039 TUR SOP SELEN U-16 Girls

2040 TUR TOPAK ENGİN U-16 Open

2041 TUR GÖR ONUR U-16 Open

2042 TUR BENZETSEL EKİM U-12 Open

2043 TUR KILIÇ ÖZGE NUR U-14 Girls

2044 TUR TEMİMHAN DAMLA U-14 Girls

2045 TUR ÇINAR BERKE U-8 Open

2046 TUR ÇINAR NAZİME Personal acc.

2047 TUR BÜLBÜL DOĞA SU U-8 Girls

2048 TUR BÜLBÜL MÜJGAN Personal acc.

2049 TUR KAPLAN EBRU U-16 Girls

2050 TUR ARIĞ BÜŞRA U-16 Girls

2051 TUR ŞAŞMAZEL BURCU U-14 Girls

2052 TUR SOYDAN BÜŞRA U-14 Girls

2053 TUR ALEV GÖNÜLDEN SEDA U-14 Girls

2054 TUR ŞAHİN GİZEM U-18 Girls

2055 TUR ALİ MARANDİ CEMİL CAN U-10 Girls

2056 TUR ALİ MARANDİ CANAN Personal acc.

2057 TUR ŞAHİN ÖZGÜN U-16 Open

2058 TUR SÖYLEMEZ CANSU U-16 Girls

2059 TUR DİRİL IŞIL U-16 Girls

2060 TUR MORGÜL ELÇİN U-16 Girls

2061 TUR CÖMERT ALİ ARDA U-8 Open

2062 TUR CÖMERT HÜSEYİN Personal acc.

2063 TUR OKUYAZ DURU U-8 Girls

2064 TUR OKUYAZ SELDA Personal acc.

2065 TUR SÜMER GÜN U-14 Open

2066 TUR VURAL MURATHAN U-12 Open

2067 TUR ENİŞTE KONÇUY Personal acc.

2068 TUR ERECE ECE ALKIM U-8 Girls

2069 TUR ONUR YÜCEL Personal acc.

2070 TUR ONUR ÇİĞDEM U-8 Girls

2071 TUR KARACAN NURAY Personal acc.

2072 TUR KARACAN CAN BERK U-8 Open

2073 TUR ŞAHİN PINAR Personal acc.

2074 TUR ŞAHİN CAN BAŞER U-8 Open

2075 TUR KÖŞKER BERKCAN U-10 Open

2076 TUR KÖŞKER TÜLAY Personal acc.

2077 TUR KURU FERHAT Coach

2078 TUR COŞKUN ARDA U-8 Open

2079 TUR COŞKUN EMRAH Personal acc.

2080 TUR ERSÖZ BARTU U-12 Open

2081 TUR ERSÖZ FATMA Personal acc.

2082 TUR AYAN BENGÜ SENA U-8 Girls

2083 TUR AYAN ERHAN Personal acc.

2084 TUR ULUSOY NİSAN U-10 Girls

2085 TUR ULUSOY GÜMRAN Personal acc.

2086 TUR KARABAYIR MUSTAFA YILMAZ U-14 Open

2087 TUR UZUN SARP U-16 Open

2088 TUR FIRAT DENİZ U-12 Girls

2089 TUR ÖZTÜRK HİLAL U-12 Girls

2090 TUR FIRAT SONAY Personal acc.

2091 TUR EMİROĞLU CANKUT U-14 Open

2092 TUR EMİROĞLU DİLEK Personal acc.

2093 TUR EMİROĞLU ZAFER Personal acc.

2094 TUR ABDİMANOĞLU BESTE BAŞAK U-12 Girls

2095 TUR ABDİMANOĞLU FATİH MEHMET Personal acc.

2096 TUR BÖLÜKBAŞI BORA U-8 Open

2097 TUR BÖLÜKBAŞI GÖKHAN FERAT Personal acc.

2098 TUR BÖLÜKBAŞI FİLİZ Personal acc.

2099 KKTC ATAOĞLU BUSE U-14 Girls

2100 KKTC ÖZÇAY İREM NAZİYET U-14 Girls

2101 TUR UÇAR YUSUF U-10 Open

2102 TUR KARACA CAHİT U-10 Open

2103 TUR KARACA HAVVA Personal acc.

2104 TUR KÜÇÜK DOĞUKAN U-8 Open

2105 TUR GÜRYEL DERVİŞ Personal acc.

2106 TUR GÜRYEL ŞERİFE IŞIL Personal acc.

2107 TUR SARI YASİN U-12 Open

2108 TUR AYDEMİR DENİZ U-12 Open

2109 TUR Daştan Batuhan U-12 Open

2110 TUR Daştan Esra Personal acc.

2111 TUR YILMAZ AHMET ATA U-8 Open

2112 TUR YILMAZ MUHİTTİN Personal acc.

2113 TUR BOLAT AHMET U-16 Open

2114 TUR ISPARTA SEVİM U-18 Girls

2115 TUR ÖZTÜRK KÜBRA U-18 Girls

2116 TUR KARAKAŞ MERTAY U-8 Open

2117 TUR KARAKAŞ MERYEM Personal acc.

2118 TUR ÖZCAN BORA U-10 Open

2119 TUR ÖZCAN KAYABAŞ BİLGİ Personal acc.

2120 TUR YILMAZ BALER U-18 Open

2121 TUR MÜNCİ MUHSİN İNÖNÜ U-18 Open

2122 TUR ABDİMANOĞLU BESTE BAŞAK U-12 Girls

2123 TUR ABDİMANOĞLU FATİH MEHMET Personal acc.

2124 TUR KESGİN HALİT KAAN U-8 Open

2125 TUR KESGİN MELEK Personal acc.

2126 TUR DANACI TURHAN CAN U-10 Open

2127 TUR DANACI NEBİ Personal acc.

2128 TUR CAN MELİH KAAN U-12 Open

2129 TUR AYKOL CAN U-10 Open

2130 TUR ÇELİK EDA U-8 Girls

2131 TUR ÇELİK HAKAN Personal acc.

2132 TUR DEĞİMLİ DURU U-10 Girls

2133 TUR DEĞİMLİ RENGİN Personal acc.

2134 TUR GEÇER BORA U-8 Open

2135 TUR AYTEN NEVRİYE Personal acc.

2136 TUR GULİYEV SARHAN Coach

2137 TUR EKŞİ İSMAİL EFE U-8 Open

2138 TUR EKŞİ KENAN Personal acc.

2139 TUR ARAT UFUK SEZEN U-14 Open

2140 TUR YURTSEVEN MELİH U-14 Open

2141 TUR BURCU ÇAĞATAY U-14 Open

2142 TUR DURMAZ AYÇA FATMA U-14 Girls

2143 TUR EROĞLU DENİZ U-12 Girls

2144 TUR ÖZTÜRK VATAN U-8 Open

2145 TUR ÖZTÜRK NAİLE Personal acc.

2146 TUR MISIR HÜSEYİN DEVRAN U-8 Open

2147 TUR VİDİNLİOĞLU AYŞE HÜRRİYET Personal acc.

2148 TUR VAROL LARA LİYNA U-8 Girls

2149 TUR BİLGİN ELENA Personal acc.

2150 TUR KARAHAN ATİLLA ERDEM U-8 Open

2151 TUR KARAHAN AYFER Personal acc.

2152 TUR ÇİNKA TAYFUN Coach

2153 TUR VARLI YAĞMUR U-10 Girls

2154 TUR SÜER UTKU U-16 Open

2155 TUR VARLI MUSTAFA Personal acc.

2156 TUR BULUT MÜRSEL U-16 Open

2157 TUR ÇAVUŞOĞLU ALPER U-14 Open

2158 TUR DOĞAN ŞEVVAL U-10 Girls

2159 TUR DOĞAN BAADDİN Personal acc.

2160 TUR BAL SEVGİCAN U-12 Girls

2161 TUR BAL NABİLE Personal acc.

2162 TUR TANDOĞAN BUKET U-12 Girls

2163 TUR TANDOĞAN EDİBA Personal acc.

2164 TUR CEMHAN KARDELEN U-14 Girls

2165 TUR GÜRCAN AYTOLUN U-14 Girls

2166 TUR PATEL YEŞİM U-12 Girls

2167 TUR PATEL HASAN Personal acc.

2168 TUR NURLU Selin U-16 Girls

2169 TUR AŞAN Elvan U-16 Girls

2170 TUR BİRGELİR Melisa U-14 Girls

2171 TUR ŞANAL VAHAP U-12 Open

2172 TUR ŞANAL SUNA U-16 Girls

2173 TUR ŞANAL FİLİZ Personal acc.

2174 TUR ARDA ÇAĞIL IRMAK U-8 Girls

2175 TUR ARDA TUĞBERK Personal acc.

2176 TUR SÜZER EMİNE Personal acc.

2177 TUR FIRAT BURAK U-16 Open

2178 TUR YILMAZ MUSTAFA U-18 Open

2179 TUR MENZİ NEZİHE EZGİ U-12 Girls

2180 TUR MENZİ BİLGE Personal acc.

2181 TUR SARGIN MENDERES Coach

2182 TUR ÇÖL ATAKAN U-8 Open

2183 TUR ÇÖL MUSTAFA Personal acc.

2184 TUR ÇÖL NİLBERK Personal acc.

2185 TUR KAHYA GİZEM U-12 Girls

2186 TUR MALTA DİDEM U-8 Girls

2187 TUR AKIN KADİR U-8 Open

2188 TUR AKIN ALİ Personal acc.

2189 TUR KUMCU UĞUR U-10 Open

2190 TUR KARAOĞLAN KIVANÇ U-10 Open

2191 TUR VATANSEVER BERK U-10 Open

2192 TUR VATANSEVER BUSE U-10 Girls

2193 TUR IŞIK SEVDA Personal acc.

2194 TUR AKCAN ÜMİT Coach

2195 TUR BOZTUNA MEHMET U-14 Open

2196 TUR GENOV PETER Coach

2197 TUR GHOLAMREZA GHAFARI Personal acc.

2198 TUR BAĞLAN ESAT U-14 Open

2199 TUR TARLABAŞI EMİRHAN U-8 Open

2200 TUR ÖZEN Deniz U-8 Open

2201 TUR ÖZEN Nizam Personal acc.

2202 TUR KOMUT KAAN U-16 Open

2203 TUR KOMUT BURAK U-16 Open

2204 TUR ATAMAN ALPER EFE Coach

2205 TUR ATAMAN RIFAT AHMET Personal acc.

2206 TUR İBİK HALİT YAVUZ U-8 Open

2207 TUR ÜNVER CUMALİ Coach

2208 TUR ŞEHİTOĞULLARI HALİL U-14 Open

2209 TUR ŞEHİTOĞULLARI RAMADAN Personal acc.

2210 TUR ÇAKIROĞLU METİN U-14 Open

2211 TUR BÖRİ EKİN ŞÜKRÜ U-8 Open

2212 TUR BÖRİ MÜNEVVER Personal acc.

2213 TUR SAKAOĞLU SİNAN U-16 Open

2214 TUR GÖKKAYA ERMAN U-14 Open

2215 TUR ÖZBİL MAZHAR U-12 Open

2216 TUR ÖZBİL ERHAN Personal acc.

2217 TUR TEMİZKAN DENİZCAN U-14 Open

2218 TUR UĞURLU BEDİ UYGAR U-8 Open

2219 TUR DAĞ YAREN U-8 Girls

2220 TUR TEMİZKAN LEYLA Personal acc.

2221 TUR AĞUN LÜTFİYE SELVA U-10 Girls

2222 TUR AĞUN NURCAN Personal acc.

2223 TUR SÖYÜMEZ İLAYDA U-8 Girls

2224 TUR SÖYÜMEZ FATMA Personal acc.

2225 TUR AYDIN MUHAMMED BUĞRAHAN U-10 Open

2226 TUR ŞAHİN TOLGA U-10 Open

2227 TUR KOÇ ÖMER TARIK U-14 Open

2228 TUR YENER CEMİL Coach

2229 IRI JANNESAR HIVA Personal acc.

2230 IRI JANNESAR RAD U-8 Open

2231 TUR ÇİTLİK RAHŞAN Personal acc.

2232 TUR KAYAPINAR Edibe U-8 Girls

2233 TUR GÜVEN OĞUZ KAAN U-10 Open

2234 TUR GÜLSOY Mustafa Alpago U-10 Open

2235 TUR BOYRAZ ARDA CAN U-8 Open

2236 TUR ÖZMEN Mustafa Lütfi Poyraz U-12 Open

2237 TUR UĞUZ Can U-8 Open

2238 TUR YILMAZYERLİ MERT U-18 Open

2239 TUR YÜKSEL ATİLLA KÖKSAL U-14 Open

2240 TUR BÜYÜKAŞIK DİYAP U-14 Open

2241 TUR VİGNA LEO U-10 Open

More information at official website, note that there are several days left to the competition and it is subject to changes.

Chess, chess news and tournaments by Chessdom © 2007 - 2015